צילום: shutterstock

תושבת ראשון לציון ששירתה כחיילת במשטרה (שח"מ) מצאה את עצמה בחדר החקירות ונאלצה להסביר את עבירת התקיפה שבה היא מואשמת. בשבוע שעבר הוגש נגדה כתב אישום בבית משפט השלום בעיר.


המקרה המדובר אירע לפני כשבועיים בזמן שהנאשמת עוד הייתה שוטרת מן המניין, כזו שאמונה על אכיפת החוק ומיגור הפשע. הצעירה, שוטרת בשירות חובה כבת 20 המשרתת במשטרת תל אביב, יצאה לבלות עם חבריה. בשלב מסוים, כאשר כולם היו בשפעת אלכוהול, החל ויכוח עז בינה לבין בן זוגה, שעלה לטונים צורמים.


כאשר האווירה התלהטה, הצעירה נטלה כוס זכוכית והשליכה אותה לעבר בן הזוג שלה. הכוס התנפצה ופצעה את בן הזוג, והוא נאלץ לקבל טיפול רפואי. הדיווח על המקרה הגיע למשטרה ולאחר המקרה הצעירה הוזמנה לתחנת המשטרה, שם נחקרה על המקרה.


הצעירה המוצבת כיום במטה המשטרה בתל אביב, היא שוטרת בשירות חובה (שח"מ). העבודה במסגרת זו היא במשמרות והחיילים משובצים ביחד עם שוטרים מהשורה. בהמשך, חיילים מתאימים שמפקדיהם ממליצים עליהם, יכולים להמשיך בקריירה במשטרת ישראל לאחר שחרורם מהצבא.

במקרים שבהם החיילים עוברים לתפקיד אחר הם עוברים הליכי גיוס המשלבים מבחנים וקורס גיבושון.

בשבוע שעבר, כאמור, הפכה השוטרת לנאשמת וכתב אישום בשל עבירות אלימות הוגש נגדה. הדיון הבא בעניינה עתיד להתקיים במהלך החודש הבא.