המחשה: יוגב עמרני

 מצוקת החנייה במערב העיר הישן בראשון לציון הפכה בתקופה האחרונה לקשה עוד יותר, בשל בנייה ותוכנית תמ"א 38 שמתבצעת באיזור. במטרה להקל על המצוקה, חברי המועצה ישראל מוטעי ודורון אוזן מציעים שכלי רכב יוכלו לחנות על חלק מהמדרכה.


"לאחרונה קיבלנו פניות רבות מתושבים שהלינו על מצוקת חנייה שהולכת וגוברת בשכונות ותיקות רבות בעיר, עקב תוספות בנייה ותמ"א 38. שני הדברים הם מבורכים מאוד, אך מנגד מתעוררות גם בעיות חנייה מרובות בעקבותיהם", מסבירים אוזן ומוטעי את מה שעומד מאחורי היוזמה שלהם.


השניים כתבו לראש העירייה דב צור וביקשו לאפשר חניית כלי רכב על חצי מהמדרכה. "אנו מציעים בפנייתנו ובהמלצתנו לאשר סימון על חצי מדרכה אך ורק ברחובות שבהם המדרכה רחבה ומאפשרת זאת מבלי לפגוע בהולכי הרגל, באמהות עם עגלות או באנשים בעלי מוגבלויות. אין לנו ספק שסימון המדרכות יקל משמעותית ויוסיף עשרות מקומות חנייה. ניתן שזה יתקיים בשעות מסוימות, משעות הערב ועד למחרת (7:00-19:00)", כתבו אוזן ומוטעי.


"מעבר לכך, בעקבות סיור שערכנו בכמה רחובות ובהם וולפסון, שמריהו לוין ועולי הגרדום, מצאנו שיש אפשרות בחלק מהמדרכות לאפשר זאת, לצד בדיקה נוספת שתיעשה בעוד רחובות בעיר כדי לסמן מדרכות גם שם", הוסיפו אוזן ומוטעי. "כמו כן אנו מזמינים את התושבים לפנות אלינו על מנת שהצוות המקצועי ייצא לשטח ויבדוק האם ניתן לבצע גם ברחובות נוספים את הסימון שמאפשר תוספת חנייה".
דורון אוזן, המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק צעירים ונוער: "לצד פעולות שנעשות מטעם העירייה, צריך כל הזמן לחשוב על פעולות כדי להקל על התושבים. עניין החנייה הוא אקוטי, בעיקר בשכונות הוותיקות".


ישראל מוטעי, מחזיק תיק תחבורה ותנועה: "תיעשה בדיקה והיכן שניתן לבצע סימון זה יתבצע. זה בא להקל על הדיירים ואדאג שיהיה מעבר סביר על המדרכה".