כשמתנהלות שיחות בגובה העיניים עם סטודנטים בעיר ניתן להפיק לקחים משמעותיים ולחשוב על יעדים רלוונטיים. דורון אוזן, משנה לראש העיר ומחזיק תיק הצעירים, הבין מסטודנטים תושבי העיר כי תהליך מציאת מלגות בגופים שונים חוץ עירוניים והגשת מועמדות אליהן הוא מסורבל, ארוך וכרוך בביורוקרטיה מפרכת מול הקרנות השונות.

עקב זאת הוא יזם שיתוף הפעולה בין מרכז הצעירים בראשון לציון וחברת "מלגהפה" אשר יאפשר מעתה לסטודנטים לחפש מלגה בזריזות ויעילות.

דורון אוזן


האתר החדש "מלגהפה" מציג יוזמה טכנולוגית עם פלטפורמה ייחודית שמתאימה את המלגה לכל סטודנט באשר לקריטריונים הפרטניים, ומאפשרת לו להגיש מועמדות בצורה אוטומטית. האתר מכיל מאגר שלם של יותר מ-850 מלגות שונות. על כל סטודנט להגיש תחילה את הנתונים האישיים, והמערכת תאתר עבורו את המלגה הרלוונטית ביותר. " אני מברך את מנהלת אגף הנוער הנית עזוז פרחן ואת מנהל יחידת הצעירים אחיקם ראובן על שת"פ וההשקעה לקידום הנושא" אמר אוזן.


בנוסף לשיתוף הפעולה אוזן יזם יחדיו עם ראש העיר דב צור מספר מלגות אטרקטיביות בסך של 5,000 ₪ וקרן הלוואה בסך 36,000 שקל ללא ריבית עם החזר של עד שש שנים. "הרעיון מאחורי הקמת הקרן היא לגרום לכך שיותר צעירים יפנו ללימודים אקדמאים וירכשו השכלה גבוהה. ראש העירייה ואנוכי שממונה על תחום הצעירים כבר תשע שנים מרגישים היטב את מצוקתם של הצעירים לפרנס את עצמם בכבוד והנטל מורגש בכל בית. על כן ,אנו חולקים עם הסטודנטים את הנטל ונמשיך לסייע בתקופת הלימודים וגם אחריה".


לפרטים נוספים:
מלגה חברתית- בסך 5,000 שקל לטובת פעילות במרכזי נוער של אגף הנוער והצעירים.

מלגת פר"ח מוגדלת בסך 6,200 שקל (1,000 שקל נוספים לסטודנט שחונך תלמיד בראשון לציון)

מלגת "אורות ראשון" - השתתפות בהרצאות בנושא "מורשת ישראל" בסך 3,800 שקל תמורת שעתיים שבועיות.

מלגת "בוחרים מחר" - בסך 15,000 שקל לסטודנטים שבוחרים לגור בשכונת רמת אליהו תמורת 140 שעות למען הקהילה.

כמו כן, ניתן לפנות לכתובת המייל של מרכז הצעירים של ראשון לציון, או להתקשר לטלפון מספר 03-6042598.