מעיין בודנשטיין, סטודנטית לעיצוב פנים וגרפיקאית של אגודת הסטודנטים, יזמה מבצע התרמה לבעלי חיים לקראת החורף, אשר במסגרתו ייאספו שמיכות, מגבות ומצעים שישמשו את החברים על ארבע בימים ובלילות הקרים של החורף הקרוב.בודנשטיין רצתה לשלב בין פעילותה היומיומית כמתנדבת למען בעלי חיים בכמה עמותות שונות, לבין פעילותם של אגודת הסטודנטים ברחבי העיר. "ראשון אוהבת חיות" היא אחת מהעמותות שזקוקות בעיניי בודנשטיין לרוח גבית, ולכן נוצר שיתוף הפעולה המתבקש. "ידוע לי על חוסר של תקציבים לעמותות השונות, ובימי החורף, הקור המקפיא נכנס לכלובים של הכלבים והם זקוקים לכל דבר שיעזור להם להתחמם: שמיכות, מצעים ומגבות" בודנשטיין מציינת וניתן לשמוע את האכפתיות הרבה בקולה.

"עכשיו זו עונת ההמלטות של הכלבים, אז ישנה חשיבות מכרעת לחימום. יש צורך לעטוף את הכלבים בכל החום הנדרש" מציינת יפעת פליישמן נציגת ועד עמותת ראשון אוהבת חיות, שעובדת בהתנדבות מלאה, ולא שוכחת להזכיר תוך כדי צחוק: "אם כבר מביאים שמיכות, אז שלא יהיו עם נוצות, כי תוך כמה שניות הכלבים משחקים איתן וכל הנוצות נשארות בחוץ".

צילום: לימור שקד

העמותה "ראשון אוהבת חיות" נוסדה לפני 15 שנים ומתקיימת מתרומות, הכלבים אינם ישנים בשטחה, אלא מובאים אליה לימי אימוץ בימי שישי ושבת, אשר פתוחים לקהל הרחב. הם מגיעים מכלביית "בן דוד" במושב אחיסמך, מבית המחסה ברחובות ומפנסיון "המושבה" בבאר יעקב. הכלבים שוהים שם במהלך ימות השבוע, וכל הנרתמים מנסים לתת להם את מירב התנאים הנדרשים. למשל שימוש במנורות חימום ושמיכות, אך למרות זאת ההירתמות והניסיונות לדאוג לצרכיהם של בעלי החיים אינם עולים בקנה אחד עם השאיפות, בשל הפעילות שמתבססת אך ורק על תרומות., מכך עולה הצורך בעוד ידיים מסייעות.

צילום: ורד קובדן

כל התרומות במבצע האיסוף מרוכזות על ידי בר זנסקו, סטודנטית למדעי ההתנהגות ופעילה במעורבות חברתית באגודת הסטודנטים. "יש לי זיקה לבעלי חיים ואני חושבת שזה נושא שיש להעלות אליו את המודעות. כולנו תורמים כסף להרבה נושאים אחרים, אך פחות מודעים לנושא של הכלבים" אומרת, ומוסיפה "המבצע מיועד להתקיים עד ה-20.12 ואם תהיה היענות גבוהה מצד הסטודנטים ותושבי העיר ראשון לציון הוא ימשיך מעבר לתאריך שנקבע".

צילום: ורד קובדן

כל מי שיהיה מעוניין לתרום בשבוע הקרוב, יש צורך בשמיכות, מגבות, מצעים או כל דבר אחר שיכול לעזור לכלבים להתחמם בימי החורף. קיימות עמדות איסוף בשלושה מתחמים שונים במכללה למנהל אליהם ניתן להגיע ולתרום: הכניסה למתחם האוכל, הכניסה לבניין תקשורת, והכניסה לאגודת הסטודנטים. זה הזמן שלכם לעשות משהו בשביל מישהו.