צילום: ShutterStock

בני זוג מראשון לציון הגיש תביעה בסך 70 אלף שקל נגד בעל אולם אירועים בחולון, שבו התקיימה חתונתם. על פי התביעה, בעל האולם מנע מהם לקיים את החופה מתחת לכיפת השמים מטעמי ביטחון, למרות שבפיקוד העורף לא הייתה כל הנחיה כזו.

המקרה אירע בשנת 2014, במהלך מבצע צוק איתן, בשעה שרבים מתושבי ישראל היו נתונים תחת ירי רקטות. בני הזוג החליטו שהמבצע בעזה לא יצליח לפגוע בתוכניות שלהם לקיים חתונה מיוחדת, כפי שהם רוצים.

אחת הבקשות שלהם מבעל האולם שבו התקיימה החתונה, הייתה שהחופה תעמוד בחוץ. בעל האולם התחייב בפניהם שלא תהיה כל בעיה לעשות זאת.

יומיים לפני החתונה, כאשר בני הזוג באו לאולם כדי לסגור את כל הפרטים, הודיע להם בעל האולם שאין ביכולתו לקיים את החופה בחוץ. לטענתו, הוא קיבל הנחיה חד משמעית מפיקוד העורף שלא לקיים שום פעילות מחוץ לאולם. הזוג המאוכזב התקשר למחרת לפיקוד העורף אך שם נמסר להם לטענתם כי לא הייתה שום הנחיה כזו, וכי כל אירוע עד 1,000 איש יכול להתקיים תחת כיפת השמים ללא שום הפרעה.

הזוג הפגוע עימת את בעל האולם עם הנחיות פיקוד העורף, ואז לדבריהם הודה בעל האולם שאכן אין הנחיה כזו. הוא אמר לבני הזוג כי מדובר בהחלטה שלו כדי שלא לגרום לנזקים. מחוסר ברירה, נאלצו בני הזוג להתחתן באופן שונה מאשר תכננו.

כעת, שלוש שנים אחרי כן, הגישו בני הזוג תביעה בסך של כ־70 אלף שקל נגד בעל האולם בשל עוגמת הנפש שנגרמה להם.