(צילום: ראובן קסטרו)

מנכ"ל עיריית ראשון לציון, תא"ל במיל' פרנקו גונן בן ה־68, הודיע על סיום תפקידו. גונן החל לשמש כמנכ"ל בשנת 2009 אחרי בחירתו של דב צור לראשות העירייה.

 "לאחר יותר משבע שנים בהן כיהנתי כמנכ"ל, הבעתי בפני ראש העירייה את רצוני לפרוש", הודיע פרנקו לעובדי העירייה. "יחד עמכם בנינו מערכת מקצועית ואיכותית שהפכה לשם דבר בשלטון המקומי בארץ. התאהבתי בעיר המיוחדת והמרתקת הזו ואף בחרתי לפני כשנתיים לעבור ולגור בה, יחד עם משפחתי".

המנכ"ל הודה לעובדים על העבודה המשותפת ומסירותם, לחברי המועצה על שיתוף הפעולה ולצוות הלשכה. כמו כן הודה לראש העירייה על האמון והגיבוי במהלך עבודתו.

גונן שירת במשך 26 שנה בחיל התותחנים ולאחר שחרורו מילא שורה של תפקידים בכירים במגזר הציבורי. הוא שימש כמנהל אגף הביטחון והחירום בעיריית ירושלים, כסמנכ"ל תפעול ומנהלה בעיריית חולון, וכמנכ"ל עיריית ראש העין.

ראש העירייה דב צור: "פרנקו החל איתי דרך משותפת לפני יותר משבע שנים, בהן היה יד ימיני ושותפי להצעדת העירייה והעיר קדימה. פרנקו הוביל את עבודת העירייה ביד רמה והצליח לייצר דרכי עבודה סדורות ומקצועיות, שהגבירו את היעילות ושיפרו את ההישגים של המערכת.

 "הוא יצר סנכרון ותיאום בין הגופים השונים בעירייה ובין החברות העירוניות והפך את עבודת העירייה למכונה משומנת ויציבה. לצד זאת, ידע גם להיות 'פותר הבעיות' העירוני, הכתובת לסוגיות קשות ומורכבות הזקוקות לפתרון יצירתי". 

צור חתם את מכתבו: "אין לי ספק שתרומתו לארגון ולעיר תמשיך ותלווה אותנו עוד שנים רבות". בימים הקרובים תפרסם העירייה מכרז לתפקיד מנכ"ל העירייה.