עוף פג תוקף שהוצע למכירה

אטליז־מרכול באזור התעשייה בראשון לציון, נסגר בצו מינהלי לאחר שבמקום התגלו ממצאים תברואתיים חמורים מאוד. כך למשל נמצאו 80 ק"ג של בשרים פגי תוקף, שחלקם הוצעו למכירה לציבור וחלקם נמצאו במקררי הגיבוי. כמו כן נמצאו נקניקים, דגים וגבינות שהתקלקלו ואינם ראויים למאכל אך הוצעו למכירה.

מוצרי נקניק מהמעדנייה הועברו לבדיקה במעבדה מוסמכת של משרד החקלאות ונמצאה בהם ספירה חיידקית גבוהה מאוד המעידה על היות המוצרים מזוהמים ופגי תוקף.

מהשירות הווטרינרי, בראשות ד"ר יהונתן אבן צור, נמסר כי זו אינה הפעם הראשונה שבית העסק נכשל בביקורת. בעבר הושמדו מאות קילוגרמים של מוצרים פגי תוקף, ובעל העסק התחייב לתיקון מיידי של הליקויים. אלא שהליקויים לא תוקנו.

מהביקורת שקיימו ד"ר תומר ניסימיאן והתברואן תומר כהן נמצא כי המקום מנוהל ברמה תברואתית גרועה. כל הממצאים הועברו לאגף רישוי עסקים ולמחזיק התיק, חבר המועצה משה לבהר שחתם על הצו המינהלי לסגירת המקום למשך חודש או עד להשלמת הטיפול בכל הליקויים שנמצאו. "הממצאים שהוצגו בפניי מצביעים, ללא כל ספק, על מצב תברואתי גרוע ביותר", אמר לבהר, "לכן החלטתי שהמשך פעילות המקום מסכן את בריאות הציבור וחתמתי על צו סגירה. חשוב שבעלי העסקים בעיר ידעו שאנחנו נסייע לכם ככל הניתן, אך מנגד הם חייבים לגלות אחריות ולפעול לפי התקנות, במיוחד במזון".