(צילום: אבי מועלם)

נציג מרצ בראשון לציון, אבי ארזי, הגיש תלונה במשטרה נגד חבר המועצה מאיר עקיבא, בעקבות הצעתו לסדר שתלמידות בעיר יעברו שיעורים כדי למנוע התבוללות. "מטרת ההצעה הגזענית של עקיבא היא להציג את ערביי ישראל כאילו מדובר בחיות אדם שכל עיסוקן הוא ב'ציד' בנות בראשון לציון", אומר ארזי.

בחודשים האחרונים הצליח עקיבא לייצר כותרות בעזרת שורה של הצעות לסדר שמטרתן לנגח את החברה הערבית. תחילה הציע לתחום עבורם שטח מיוחד ומבודד בחוף הים, כדי שלא יתערבבו עם שאר המתרחצים. עקיבא אף הדגיש כי הוא עושה זאת רק בשל העובדה שהוא אינו יכול לאסור עליהם להגיע לחוף.

בשבוע שעבר העלה עקיבא הצעה נוספת שבה הוא מבקש להכניס לתוכנית הלימודים העירונית שיעורים בהם ילמדו תלמידות בעיר כיצד להימנע מהתבוללות עם ערבים שמנסים להתחיל איתן.

הצעות אלו עוררו סערה ציבורית גדולה וויכוחים רבים ברשתות החברתיות ובפורומים העירוניים. אבי ארזי, נציג מרצ בעיר, החליט לעשות מעשה והגיש נגד עקיבא תלונה במשטרה.  "כשהבנתי שעקיבא מתכוון להעלות את ההצעה במועצת העיר התקשרתי אליו וביקשתי להיפגש איתו, הוא נעתר לבקשתי ונפגשנו אצלו בבית", מספר ארזי. "במהלך הפגישה עשיתי כל שביכולתי להסביר לו שההצעה שלו היא גזענית ויש בה משום הסתה נגד אזרחים ישראלים. יש מי שעלולים לפרש אותה כרישיון לפגוע בערבים ובעובדים זרים".

ארזי אומר שהוא דרש מעקיבא שיחזור בו ויסיר את ההצעה לאלתר. "ציינתי בפניו שאם הוא לא יענה לדרישתי, אני אאלץ להגיש נגדו תלונה במשטרה על גזענות והסתה ואני לא משחק בעניין הזה".

עקיבא: "מותר לי לדבר ולהגיש הצעות לסדר. אני לא צריך להתייעץ עם ארזי מה לומר ומה לא. יש לי במה ומנדט שקיבלתי מהתושבים ואני לא מתרגש ממנו. חבל לי שהוא הלך רחוק מדי. בכל אופן אני לא דואג ולא חושב שהמשטרה תעשה לי משהו".