(צילום: ShutterStock)

הקמפיין של טבעונים נגד אכילת בשר עלה מדרגה בשנים האחרונות, וכלל מיצגים של חיות שחוטות במרכזי ערים. תושבת ראשון לציון נקלעה שלא ביוזמתה לעימות בין הטבעונים ואוכלי הבשר, אחרי שתמונתה עם צלע טלה בידה פורסמה בפוסט. היא דרשה את הסרת התמונה אבל נדחתה, ולכן הגישה תביעה נגד מפרסם הפוסט.

לפני כחצי שנה יצאה משפחה מראשון לציון למסעדה כדי לחגוג יום הולדת. אחת המנות שהוגשו לשולחן הייתה בשר טלה, ובסיומה של הארוחה הצטלמה האמא כשהיא אוחזת באחת הצלעות.

תמונה זו הועלתה על ידי בתה של האם לעמוד הפייסבוק 'אמהות מבשלות יחד', שנחשב לפופולרי בקרב נשים רבות. התמונה גררה תגובות רבות, חלקן משעשעות ומפרגנות וחלקן מבקרות את העובדה שנעשה שימוש כזה בבשר עם אמירות בגנות מאכל בשר.

לטענת האם, מישהו לקח את התמונה, ערך אותה והוסיף כיתוב שמציג את שמה המלא וכתב "היא מתפארת באכילת טלה. איזו באסה להיות טלה".

האמא ובתה מיהרו לפנות למפיץ הפוסט בדרישה שיסיר את התמונה, אך הוא סירב ואף המשיך להפיץ את תמונתה בעמוד 'החזית לשחרור בעלי החיים' תחת הכיתוב - "הנה אמא שאוכלת גורים של אמא אחרת. מה דעתכם עליה?"

התמונה גררה מאות תגובות נזעמות, שחלקן מאחלות לה דברים רעים מאוד. לטענת האם, היא נפגעה מפרסום זה ואף חיי החברה שלה נפגעו.

האישה החליטה שלא לעבור בשתיקה על הפרסום והגישה בשבוע שעבר תביעה בסך 100 אלף שקל בשל פגיעה בשמה הטוב.