צילום: shutterstock

תושב ראשון לציון, עו"ד במקצועו, הגיש לאחרונה תביעת לשון הרע, לאחר שלטענתו הוא הוצג כפדופיל במקומות שונים באינטרנט. לדבריו, הציבו לו מלכודת - הדובר מולו ברשת האינטרנט התחזה לנער וכך גרם לו ליפול בפח.

בשנים האחרונות החלו אנשים שונים לפעול מטעם עצמם, במטרה לבלוש אחרי פדופילים שמחפשים קטינים בחדרי שיחות (צ'אטים) ברשת, לצורך שיחה ומפגש. הם מתחזים לקטינים ומשוחחים עם גולשים שונים עד שהשיחה מקבלת אופי מיני, כשהמטרה הסופית היא לנסות להביא את הפדופילים למקום מפגש. המשטרה מעורבת בחלק מהמקרים ולא מעטים נעצרו בזכות פעילות זו. עם זאת, צריך לזכור שמאחר ולא מדובר באנשי מקצוע המתמחים בנושא החוק, פעמים רבות עלול להיגרם מצב בו ההוכחות לכאורה אינן קבילות בבית המשפט וחוסר הבנה עלול לגרום נזק רב לאנשים העומדים בעמדת 'נאשמים בפדופיליה' על ידי מי שלא הוסמכו לכך, כמו במקרה הבא.

עורך דין מראשון לציון גילה יום אחד שברשתות החברתיות מפיצים עליו שמועות לפיהן הוא פדופיל, אשר נוהג לפתות נערים לצורך סיפוק מיני. אלא שלדברי עורך הדין, הוא נכנס לאתרי שיחה שמיועדים אך ורק לבני 18 ומעלה ובמהלך שיחה עם האיש מולו, שלטענתו ניסה להפלילו, בירר שוב שגילו מעל 18. לדבריו, במהלך השיחה שינה האדם שהתכתב איתו את דבריו וטען שהוא בן 14.

בסופו של דבר, כך טוען עורך הדין, הדבר התגלגל לפתחה של המשטרה ולאחר חקירה הוחלט לסגור את התיק. למרות זאת, הוא גילה באתרים שונים כי שמו נהרס לאחר שפורסמו מספר הטלפון שלו, תמונתו ועיסוקו, דבר שלטענתו הסב לו נזק כבד ופגע בעסק שלו.

עורך הדין החליט לתבוע את עלבונו והגיש תביעה בסך 100 אלף שקל. לדברי 'המתחזה' שהגיש את התלונה נגד עורך הדין, הוא עומד על כך שמדובר בפדופיל ואף יש תלונה בנושא בלשכת עורכי הדין. כמו כן, הוא טרם ראה את התביעה ולכן מנוע מלהגיב עליה.