צילום: shutterstock

תושבת ראשון לציון יכולה לקבל את תואר 'גיבורת השנה', לאחר שהצליחה להתגבר על פורץ שהתגנב לביתה בשעת בוקר מוקדמת. כלי הנשק שעימו השתלטה על הפורץ היה סבון ידיים, שאותו שפכה בעיניו.

המקרה המדובר יכול להוות השראה לכל אלו שחוששים מהיום שבו יפגשו פורץ בסלון ביתם ולא ידעו מה לעשות. המקרה המדובר החל בבית השכנים, לקראת השעה 5:00 בבוקר. על פי החשד, הפורץ נכנס לחצר הבית, השאיר את השער פתוח והחל לכופף את סורג החלון על מנת לאפשר לעצמו מרווח מספיק כדי להיכנס דרכו. רעש הכיפוף העיר את בעל הבית שהבחין בו ומיהר לצעוק לעברו, דבר שגרם למנוסתו מהמקום.

רבע שעה לאחר מכן, בהמשך השכונה, הבחין הפורץ בחלון שנותר מעט פתוח, נטל מגבת שהייתה תלויה על חבל כביסה, והחל לפתוח את החלון בעזרתה, כדי שלא להשאיר טביעות אצבעות. בעלת הבית שהתעוררה מהקולות מיהרה להעיר את בעלה ושניהם גילו לחרדתם את הפורץ במרכז הבית, מנסה להימלט לעבר חלון המקלחת.
האישה המבוהלת מיהרה לצעוק לילדיה שיעלו לחדרם, ינעלו את הדלת ויזעיקו משטרה.

במקביל, ניסה הבעל להשתלט על הגנב, אך הוא מצא את עצמו נאבק בו באופן שהקשה עליו להחזיק בו עד לבוא המשטרה. בשלב זה גילתה האישה תושייה, החלה להכות את הפורץ בעזרת סבונייה ולאחר מכן נטלה סבון ידיים ושפכה אותו אל תוך עיניו של הפורץ המסכן, שלא מצא את הדרך החוצה בשל הצריבה בעיניו.

משטרה שהגיעה למקום נאלצה לקחת אותו לבית חולים, שם הוא עבר טיפול רפואי קל ורק לאחר מכן נלקח לחדר החקירות.

לאחרונה הוגש נגד הפורץ כתב אישום בגין התפרצות לדירות אלה.