צילום: shutterstock

תושב ראשון לציון הגיש תביעה בסך 100 אלף שקל נגד בעל של אישה שעבדה במשרד הביטוח שלו. לטענתו, הבעל פרסם פוסט פוגעני בפייסבוק שבו הוא מתאר אותו כמי שפגע בנשים שעבדו אצלו והשפיל אותן.

המקרה המדובר אירע לפני כשלושה חודשים לאחר שתושב העיר, בעל משרד בתחום הביטוח, נאלץ לסגור את העסק משיקולים שונים. לטענתו, יום אחד הוא פתח את דף הפייסבוק של העסק וגילה שם פוסט שהודבק על הקיר של הדף, עליו חתום הבעל של האישה המפוטרת.

הפוסט היה רווי בהשמצות וטענות על כך שהוא משפיל נשים. לדבריו, בתחילת הפוסט מספר הבעל עד כמה אשתו מדהימה וכיצד היא שירתה בנאמנה את הבוס שלה. לאחר מכן הוא עבר להשמצות וכתב: "אתה אדם אלים, שיודע רק להשפיל נשים שעובדות אצלך". את הפוסט הוא חתם בקללות: "אתה איש קטן ועלוב ואני אדאג שהאמת אודותיך תצא לאור".

בפוסט נוסף שצירף הבעל הוא מציג התכתבות לכאורה בין אשתו לבין בעל המשרד שלה, שבה המנהל מאשים אותה בשלל טעויות וכותב לה: "הייתי צריך לשמוע בקולם של אחרים שאמרו לי שאסור לי להעסיק אותך. ריחמתי עלייך אבל את לא יודעת להעריך שום דבר".

התובע טוען כי ההשמצות הללו גרמו לפגיעה קשה בעבודתו, שממילא הייתה לא קלה עבורו. לטענתו הוא נאלץ לרדת למחתרת, לספוג הערות בוז מחבריו ולהתרחק מכל מיני אנשים שהסתכלו עליו באופן חריג בשל האמירות שיוחסו לו.

לפני כשבועיים החליט בעל המשרד להגיש תביעת לשון הרע בסך 100 אלף שקל נגד הבעל, בשל אותו פוסט משמיץ. בימים הקרובים צפויים השניים להיפגש לגישור כדי לבדוק אם אפשר לפתור את המחלוקת ללא התערבות משפטית.