בשבוע שעבר התכנסה לראשונה הוועדה העירונית בנושא הקהילה הגאה בראשון לציון. הרב הראשי של העיר, יהודה דוד וולפא לא אהב, בלשון המעטה יוזמה זו ואמר: "הם אנשים חולים. אני יכול להוציא כל אדם כזה מהמצב שלו אם הוא רק ירצה להקשיב לי ולהחזיר אותו לדרך המוטב".

בוועדה החגיגית השתתפו חברת הכנסת מירב בן ארי המכהנת כיו"ר ועדת המשנה לצעירים וצעירות חסרי בית בכנסת ישראל, ראש העירייה דב צור, וחברי המועצה עידן מזרחי, אבי חיים, איציק אבשלומוב, לימור גור ונציגים רבים מהקהילה הלהט"בית בעיר ראשון לציון. הוועדה העלתה הערב על סדר היום את אפשרויות הטיפול בצעירים וצעירות בני ראשון לציון שנפלטים מבתיהם בשל נטייתם המינית".

מי שהגיב על קיום הישיבה המיוחדת בחריפות הוא רב העיר, הרב וולפא שאמר: "זו סטייה אבל יש גם כוח להתגבר על זה כי אם הקדוש ברוך הוא אמר לא אז זה לא. אני אדם שמעשן רבות אבל בשבת אני לא עושה את זה, למה? כי אני יודע שזה אסור ואפילו לא מתחשק לי לעשן. אלה אנשים שיש להם נטייה לא בריאה, לא נורמאלית והם צריכים להחליט שזה לא ימשיך אצלם וזה לא יהיה קיים יותר. לדעתי אפשר להתגבר על המחלה הזו. הקדוש ברוך הוא ברא את האדם ויודע מה אפשרי ומה לא אז אני משער שהדבר הזה שיש להם זו סטייה".

על השאלה האם יש לו פיתרון אחר ענה הרב, "אני הייתי יכול לגרום להומוסקסואל לחזור לדרך הישר, הוא רק צריך להישמע לי ולא לבוא עם דעות סגורות ואני אוכל להוציא אותו מזה".

דעות שכאלה במרחב העירוני נגד הקהילה הגאה בעיר אינן חדשות. כזכור, חבר המועצה החרדי מאיר עקיבא יצא נגד קיום מצעד הגאווה בעיר אך בקשתו נדחתה והמצעד התקיים כסדרו.

שחר הדר, חבר הקהילה בעיר ובעצמו דתי חובש כיפה: "כבר הוכח שטיפולי המרה כאלו או אחרים אינם עובדים. באמריקה זה יצא מחוץ לחוק ואני מכיר כאלו שניסו לצאת מזה וזה גרם להם נזק. אני באופן אישי חושב שהכל נובע מבורות ואומר בדיוק ההפך - אם הוא יישב איתי ויסכים לשמוע את מה שיש לי לומר הוא יחזור בו ויבקש סליחה".

ראש העירייה, דב צור, מסר בתגובה כי "ראשון לציון היא עיר מודרנית ליברלית ופלורליסטית. לא נסכים לשום גילויי גזענות ואפליה משום סוג שהוא. לכל תושב מגיעה הזכות לחיות את חייו בכבוד ובגאווה. אני קורא לרב וולפא שיתנצל ויחזור בו מדבריו ואני מזכיר לו את הפסוק ״ואהבת לרעך כמוך". צור הוסיף כי הדברים מוכיחים עד כמה יש צורך במינוי רב ספרדי ראשי לעיר.