זיו חג'בי מראשון לציון נרצח אתמול בפיגוע הירי באיזור התעשייה ברקן. הוא הותיר מאחוריו אישה ושלושה ילדים קטנים. היום (שני) הוא יובא למנוחות בבית העלמין במושב ניר ישראל.

זירת פיגוע הירי באזור התעשיה ברקן | צילום: יריב כץ

אחיו, טל חג'בי, שהוזעק מחו"ל ללוויה הטראגית, ספד לו היום ברשת החברתית ובכה על האובדן הנורא: 

"אח, איפה בכלל מתחילים לדבר עליך? אני יושב פה ובוכה כבר שעות, והמילים לא יוצאות. אני כל כך רוצה להתעורר מהסיוט הזה ולא מצליח. לא בחרתי להיות חלק ממשפחת השכול אני לא רוצה את זה!.

אתה היית האח שתמיד רציתי שתמיד היה שם בשבילי ובשביל כולם! שתמיד דאג לחבר את המשפחה לא משנה מה. אני מתגעגע אליך כל כך!  

רק לפני כמה ימים עשינו שיחת ועידה כל האחים אחרי שהפתעתי אתכם, ואמרתי לכם שאני מגיע לארץ בדצמבר לחגוג לאמא יומולדת 60. אפילו שמרנו תאריך בשביל לעשות ערב גיבוש אחים. זה לא הגיבוש שרציתי!!

זיו חג'בי ז"ל | צילום: פייסבוק

כל כך רצית שיהיה לה טוב וכל כך דאגת שכולם יהיו חלק מזה. איך הלכת לי ככה אח? אני יושב פה ולא מעכל.  

בטיסה הארורה בדרך לארץ הצלחתי להירדם לכמה שעות, אני ואתה היינו בחלום וזה הרגיש כל כך אמיתי. ואז התעוררתי והבנתי שלא תהיה פה בשבילי יותר. אתה כל. כך חסר לי.

כשנחתנו בשדה לא היית שם עם הילדים, וזה הרגיש כל כך ריק. חיפשתי אותך לראות אם תפתיע אותנו שוב וזה לא קרה. תמיד חיכית לנו כשבאנו לביקורים בארץ. איפה אתה? איך ממשיכים מפה?

די! אני מיצתי את הבדיחה הזאת! תחזור! בבקשה! הלב כואב. בבקשה תשמור עלינו מלמעלה! אני אדאג להמשיך ולשמור על המשפחה פה מלמטה עד שנתאחד שוב". 

זיו חג'בי, תושב שכנות מישור הנוף, בראשון לציון, היה אמור לציין בעוד שבוע את יום הולדתו ה-33, הוא נרצח אמש (ראשון) במקום עבודתו כחשב במפעל 'אלון', לאחר שמחבל, פלסטיני, בן 21, נכנס סמוך לשעה 8:00 בבוקר למפעל, ופתח באש. חג'בי נפצע באופן אנוש, ונפטר מאוחר יותר מפצעיו. 

קים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד

בפיגוע נרצחה גם קים לבנגרונד יחזקאל, בת 28 מראש העין, אם לפעוט בן שנה. אישה נוספת נפצעה בינוני והיא מאושפזת בבית החולים 'בלינסון'.

נכון לרגע זה המחבל טרם נתפס, ומתנהל מצוד אחריו