צילום: ShutterStock

אסיר לשעבר מראשון לציון הגיש תביעה בסך כ־30 אלף שקל נגד שירות בתי הסוהר בדרישה לפצות אותו על עוגמת נפש אשר לטענתו נגרמה לו סביב אירוע משפחתי שהיה אמור להיות משמח מבחינתו.

לטענת האסיר, במהלך מאסרו בכלא רימונים עיכבו רשויות הכלא את יציאתו לחתונת אחותו, והוא הגיע רק לאחר שהחופה כבר הסתיימה.

בשנת 2011 נשפט האסיר לחמש וחצי שנות מאסר בשל סחר בסמים, לאחר שנתפס על חם כשהוא מוכר סמים לסוכן סמוי. מאז יצא האיש ל־12 חופשות בפרקי זמן קצובים. לפני כחצי שנה, בעת שהותו בכלא רימונים, עדכן האסיר את אנשי שירות בתי הסוהר כי אחותו מתחתנת באולמי 'חצר המלכה' בצומת כנות וברצונו להגיע לאירוע.

יש לציין כי במהלך שהותו בכלא חזר האיש בתשובה. מאחר שהוא הבן היחיד במשפחה, אחותו רצתה שהוא יהיה בחתונתה ואף יאמר את אחת מתוך שבע הברכות.

לדבריו, משירות בתי הסוהר התקבלה תשובה שלילית לבקשתו, בטענה שיש מידע מודיעיני שהוא עלול לבצע עבירה. בשל כך, מיהר האסיר להגיש ערעור שנקבע ליום החתונה עצמו ובסיומו קבע בית המשפט כי ניתן לשחרר אותו לאירוע, לפרק זמן מוגבל בין 18:00 אחר הצהריים לחצות.

במהלך היום עוד היו ניסיונות למנוע את היציאה של האסיר לאירוע, אך כל אלה עלו בתוהו. לדבריו, למרות קביעת בית המשפט, ניסו בשירות בתי הסוהר לעכב אותו בכל מחיר, דרשו ממנו לפתע להביא ערבים ולהגיע לתחנת המשטרה בקריית מלאכי כדי לחתום על טפסים.

בשל כל התהליכים הביורוקרטיים הגיע האסיר לחתונת אחותו רק בשעה 21:30 בערב, לאחר שהחופה הסתיימה. לטענתו, כל בני המשפחה הצטערו מאוד בשל היעדרו מהרגע החשוב הזה ולכולם נגרמה עוגמת נפש גדולה.

לפני כשלושה חודשים השתחרר האיש מהכלא והחליט להגיש תביעה נגד שירות בתי הסוהר על העוול שנגרם לו. הוא דורש פיצוי בסך 30 אלף שקל. 

מהשב"ס נמסר בתגובה: "במידה והוגשה תביעה בנושא, היא טרם הגיעה לשב"ס".