צילום: shutterstock

עובדת זרה ממולדובה שמתגוררת בראשון לציון הסתכסכה עם אחת מחברותיה, שהגיעה יחד איתה לעבוד בארץ. החברה החליטה למרר לה את החיים וסיפרה לבעלה של העובדת, שנשאר במולדובה, כי אשתו מנהלת בארץ רומן אסור ועוסקת בזנות. בשבוע שעבר הגישה העובדת תביעת לשון הרע נגד חברתה.

לפני כשנתיים הגיעה לראשון לציון אישה ממולדובה שעסקה בסיעוד וטיפול באוכלוסיות מתקשות, ואת רוב משכורתה חסכה ושלחה למשפחתה במולדובה. יחד איתה הגיעו כמה חברות וגם הן השתלבו בעבודות דומות, במטרה לחסוך כסף ולחזור לארצן ברווחה כלכלית.

לפני כשנה, בעת שהתובעת נסעה לקניות בחולון, היא ראתה שם שתיים מחברותיה מתקוטטות ומגיעות למצב של אלימות פיזית. האישה ניסתה להפריד בין השתיים, מצאה את עצמה בתוך העימות ואחת החברות הטיחה בה כי היא "תשלם על כך".

מתברר שהאיום לא היה רק באוויר, ועוד באותו יום יצרה החברה קשר עם בעלה של העובדת שנשאר במולדובה, וסיפרה לו שאשתו מצאה אהבה בישראל ושהיא מתגוררת עם גבר אחר. כמו כן סיפרה החברה כי אשתו עובדת בזנות ומזה היא מרוויחה את כספה.

הבעל הזועם יצר קשר עם אשתו והודיע לה שהוא מפרק את החבילה ומתגרש ממנה. כל ניסיונותיה להסביר את מניעיה של החברה עלו בתוהו והקשר ביניהם נותק.

כעת, כשנה אחרי האירוע, החליטה האישה לתבוע את עלבונה והגישה תביעה נגד חברתה בסך 50 אלף שקל, בשל הנזק שנגרם לה. בית המשפט יצטרך להכריע אם הפצת שמועות במולדובה היא עילה לפיצויים בבית משפט בישראל.