צילום: shutterstock

שתי נשים שונות מראשון לציון עוברות בימים אלו חוויה לא נעימה שכוללת סחיטה ואיומים על ידי מי שהיו בעבר בני זוגן. מדובר בשני מקרים שונים שאין ביניהם קשר, מלבד השיטה שבה עובדים הגברים.

במקרה הראשון הגיעה אישה לבית משפט השלום בעיר בבקשה להוציא צו הרחקה נגד גבר שיצאה עימו. על פי החשד, מדובר באישה נשואה ואם לילדים שניהלה רומן עם גבר מחוץ לחיי הנישואים. בבקשה לצו ההרחקה סיפרה האישה כי הגבר כפה עליה לנהל עימו קשר זוגי במהלך השנתיים האחרונות, וכי בכל התקופה הזו הוא איים עליה שאם תעזוב אותו הוא יפיץ תמונות וסרטונים שלהם, שבהם נראים שניהם מקיימים יחסי מין, לבעלה, למשפחתה ולסביבה הקרובה אליה.

התברר כי בעבר הוצא נגד הגבר צו הרחקה לשלושים יום, אך כעת מבקשת האישה להאריך לתקופה ארוכה יותר את צו ההרחקה נגדו. כמו כן, במקביל, הגישה נגדו האישה תלונה במשטרה.

שבוע לאחר מכן הגיעה אישה נוספת לבית המשפט בעיר עם בקשה דומה, אך הפעם הגבר עימו יצאה איים עליה, כי הוא "יגרום לה להתאבד" בגלל הרצון שלה לעזוב אותו. לטענת האישה, בן זוגה לשעבר אף הוא איים כי אם תחליט להיפרד ממנו הוא יפיץ סרטונים בעלי אופי מיני בהם היא משתתפת, ובכך יגרום לה למבוכה גדולה בקרב כל מי שמכיר אותה.

הצעירה המפוחדת מיהרה להגיש תלונה במשטרה, שפתחה בחקירה במקביל לבית המשפט, על מנת להוציא נגדו צו הרחקה ממנה ל־30 יום.