צילום: shutterstock

כל מי שלמד נהיגה זוכר את השיעורים הראשונים ואת ההערות מצד מורה הנהיגה. תושבת ראשון לציון שלא אהבה את ההערות הללו של המורה וחשה שהן מלחיצות אותה, החליטה לעזוב אותו ולהגיש נגדו תביעה על היחס המזלזל כלפיה.

לפני כשלושה חודשים נרשמה תושבת ראשון לציון לבית ספר לנהיגה כדי לקבל רישיון. לאחר שמילאה את פרטיה ושילמה את הסכום הנדרש, הוצמד לה מורה נהיגה שאמר לה כי הוא בעל ניסיון ויהיה טוב עבורה.

התלמידה הייתה לחוצה החל מהפעם הראשונה שהחזיקה בהגה, וגם המומה מהיחס שזכתה לו. לטענתה, המורה לא היה רגיש מספיק כלפיה ולמרות הלחץ שבו הייתה, הוא המשיך להקניט אותה ולהעביר עליה ביקורת שגרמה לה לאבד את הביטחון עוד יותר.

לדבריה, כבר בשיעור הראשון הוא צעק עליה בשל הדרך הלא נכונה שבה היא מחזיקה את ההגה, למרות שהסביר לה פעמים רבות, והעליב אותה שהיא לא מבינה שום דבר. "הרגשתי רע מאוד איתו. הוא המשיך לצעוק ואני כבר פחדתי מהנסיעה על הכביש כי הרגשתי שבכל רגע אני עומדת לעשות תאונה", סיפרה האישה.

לאחר השיעור הראשון שהשאיר בה טעם רע, החליטה הצעירה לחזור לשיעור השני ולקוות שהפעם היחס ישתנה, אך זה לא קרה. "הוא המשיך לדבר לא יפה, לצעוק ולהעליב אותי על הדרך שבה אני נוהגת. זה גרם לי לא לרצות להחזיק בהגה כל עוד הוא יושב לידי", היא מספרת.

הצעירה החליטה לסיים את לימודיה עם המורה ולבקש לקבל מורה אחר, אך ללא הצלחה. לטענתה, בית הספר לנהיגה הודיע לה כי אין להם מורה אחר שיוכל לקבל אותה בשעות הנוחות לה וכי עליה להמשיך עם המורה שהוצמד לה מלכתחילה.

הצעירה לא ויתרה ודרשה את כספה בחזרה. כמו כן, בשל היחס המשפיל לו זכתה, היא הגישה באחרונה תביעה בסך עשרת אלפים שקל נגד המורה, בגין עוגמת הנפש והנזק שנגרמו לה.