שנת הלימודים רק נפתחה, אבל כבר מתלוננים הורים לילדים בגן 'אותיות 22' על מצב התחזוקה במקום. לדבריהם, הגן מלא בחול שבו עושים החתולים את צרכיהם, דבר שגורם לעקיצות וגירודים בקרב ילדי הגן

אחד הילדים שנעקצו | צילום: פרטי

"התחלנו גן חדש 'אותיות 22' שנמצא בשכנות אברמוביץ. מדובר בשני גני ילדים של ילדי גן טרום חובה וחובה", מספרת רותי קגן, אמא לאחד הילדים בגן. "מדובר בגן ילדים שנאמר לנו שהוא עבר שיפוץ במהלך ימי חופשת הקיץ, ככה שציפינו למצב תחזוקתי ראוי. למרות זאת, המצב הוא כזה שהילדים יוצאים לחצר שכולה מלאה בחול והילדים משחקים בו, אבל רק ארגז החול מכוסה בהתאם להנחיות של משרד החינוך. מה זה משנה שהארגז מכוסה כשהכל מסביב מלא בחול?", היא שואלת.

לדברי ההורים, בחצר הגן מסתובבים חתולי רחוב שלעתים עושים את צרכיהם בחול. "אין לי שום בעיה עם בעלי החיים ואני מאוד אוהבת אותם, אבל לא ראוי שהם עושים את הצרכים שלהם בתוך החול והילדים משחקים בתוך זה", אומרת קגן. "אין לזה סוף והטפילים כבר הגיעו וזה ניכר בעקיצות שיש על הילדים".

לטענת קגן ולטענת הורים נוספים, הילדים חוזרים לבית כשהם מכוסים בעקיצות. "הבן שלי מלא בעקיצות, הוא מתלונן שמגרד לו ורואים שזה לא סתם מיתושים", אומרת האם. "אצל הילד שלי זה עוד קל. יש ילדים עם עקיצות הרבה יותר אגרסיביות וזה כבר ממש נראה נורא. פניתי לעירייה במכתבים ואל חברי המועצה, כתבתי מכתב גם לראש העירייה דב צור. לא ברור איך בשנת 2018 עירייה מבוססת לא יכולה להתמודד ולטפל בבעיה הזו באופן מיידי".

"אנחנו מקווים שהחלפת החול לדשא סינתטי תתרחש בהקדם כי באמת הילדים נפגעים", מוסיף יו"ר ועד ההורים העירוני אבי צרף. "היינו רוצים שלילדים יהיה טוב בגן והם יגיעו לבית ללא עקיצות. בבדיקה שערכנו נאמר שרק ב־2019 יחליפו לדשא סינתטי וברור שלא ניתן להמתין עד אז".

מהעירייה נמסר: "כבר לפני כשנתיים קיבלה עיריית ראשון לציון החלטה אסטרטגית להחליף את החול בחצרות בדשא סינטתי. מדובר בפרויקט רחב היקף המתבצע ב־300 גני ילדים תחת מסגרת זמן מוגבלת. מינהל שפ"ע האמון על הפרויקט פעל מול הקבלנים לזירוז לוח הזמנים. תחזוקת ארגזי החול ובחול ההיקפי בחצר נעשית בהתאם להנחיות משרד החינוך והבריאות". 

בעירייה ציינו כי ברוב המקרים החול לא היה סיבה לעקיצות.