צילום: shutterstock 'סלפי' תמים שצילם תושב ראשון לציון יחד עם בת זוגו, הסתיים בתביעה בבית משפט לאחר בגין לשון הרע, זאת לאחר שאחת התגובות ייחסו לגבר מחלת נפש. לדבריו של התובע, התגובה שהתקבלה על תמונה זו, פגעה בו והציגה אותו באור שלילי מול כל חבריה של האישה.

הפקח הותקף והושמץ בדף הפייסבוק העירוני - בעירייה לא גינו

תמונות של צילום עצמי, הינן דבר שכיח בעידן הטלפונים הסלולריים המתוחכמים, ובכל יום מועלות רבות מהן לדפי הפייסבוק השונים. כעת מתברר שצילום תמונה שכזו יכול להוביל לרגעים מאוד מביכים, כפי שחווה על בשרו תושב העיר. לפני כשלושה חודשים הועלתה לפייסבוק תמונה של האישה עם תיוג של שמה ולצידה דמותו של הגבר שמשמש גם כבן זוגה לחיים. ידיד של האישה שכנראה חיפש דרך לפגוע בגבר, כתב לו בתגובה, "אתה חולה נפש, אני מקווה שלא שכחת לקחת את הכדורים שלך", ובהמשך כתב תגובה מפרגנת לאישה בה הוא מחמיא לה על המראה שלה ומאחל לה שלמרות הגבר שלצידה יהיה לה טוב.הגבר הפגוע הגיב מיידית והזהיר את כותב התגובה לבל ימשיך באמירות פוגעניות מסוג זה, ואף ציין כי בת זוגו מאוד לא אהבה את האמירה האחרונה והיא דורשת ממנו לחדול מכך. למרות הערה זו, החליט הגבר להמשיך באמירות הפוגעות וכתב: "אתה באמת חולה נפש בצורה מאוד קשה. יש בית חולים גהה במיוחד בשביל אנשים כמוך. תעשה טובה, לך לשם ותאשפז את עצמך". גם הפעם, במקום למחוק את הפוסט המזלזל, החליט הגבר להגיב והפעם אף הזהיר אותו שהוא יגיש נגדו תביעה אך הדבר לא הועיל.

בשבוע שעבר החליט הגבר הפגוע לממש את איומיו והגיש לבית משפט השלום בראשון לציון תביעה על סך של מאה אלף שקלים בגין לשון הרע. לדבריו, לפחות 35 חברים נחשפו לאמירות המעליבות ואף 22 איש סימנו "אהבתי" על השיח הפוגעני. כעת יש להמתין ולראות האם בית המשפט יחשיב אמירות אלו ברשת החברתית כלשון הרע ויפסוק לו סכום כסף כה גבוה כפיצוי.