צילום: אבי מועלם משפחות חרדיות ודתיות רבות הגיעו בחול המועד פסח לחוף הנפרד בראשון לציון, אבל נחלו אכזבה קשה כאשר ראו כי ההפרדה לא מתקיימת.

נכנסה בבגד ים לחוף נפרד ועוררה מהומה

"הילדים שלי מאוד אוהבים את הים ורצינו לחגוג לבן שלי יום הולדת בחוף הנפרד בראשון לציון", מספר מנחם פרידמן, תושב בית חב"ד שהגיע בחול המועד פסח עם ילדיו לחוף. "עוד בדרך לשם מהחנייה ראינו שאנשים חוזרים מהחוף, וכשהגענו אליו הבנו שלא נשמרת בו ההפרדה".

פרידמן מספר שאותו מקרה אירע לו גם בשנה שעברה. הוא הגיע בחול המועד לחוף וראה לאכזבתו גם אז שההפרדה לא נשמרה. "התקשרתי למוקד העירוני והמוקדנית אמרה לי שעונת הרחצה נפתחת רק ב־9 במאי ולכן אין הפרדה", מספר פרידמן השבוע, "אבל היה מציל ששמר על הסדר ואמר לאנשים איפה לרחוץ ואיפה לא. היה פקח שחילק דוחות ודאג לסדר הציבורי, אז איך באים וטוענים שחוף הים סגור? למה לא התקיימה ההפרדה ולמה לא פיקחו עליה?", הוא שואל.פרידמן נותר ללא מענה. "באו לשם עשרות אם לא מאות משפחות חרדיות שרצו ליהנות מחוף הים, כמו כולם. לציבור החרדי יש נטייה לא להתלונן, אז אנשים באו והלכו משם מאוכזבים. המוקדנית אמרה שאנשים באים על דעת עצמם והחוף לא פתוח, אבל היו שם אלפי אנשים, לא הייתה חנייה".

פרידמן מספר שאנשים הגיעו מירושלים ומאשדוד, חוו עוגמת נפש ונאלצו לחזור על עקבותיהם. "זה להיות ראש קטן להגיד שהחוף לא פתוח ואז לא צריך לאכוף את הדברים. יש פתרון פשוט והוא גדר קבועה ולא גדר יוטה שאותה אפשר להסיר. אפשר לשים שלטים קבועים, אנשים לא רוצים לעבור על החוק, הם יקיימו אותו".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "עונת הרחצה הרשמית נקבעת על ידי משרד הפנים. העירייה הגדילה לעשות והפעילה את תחנת הצלה מספר 4 במהלך כל ימות השנה. בנוסף, גם במהלך חול המועד תגברנו את תחנות ההצלה וכן את עובדי הניקיון בחוף. החוף הנפרד ייפתח לרווחת הציבור ביום שני הקרוב".