זעם בקרב תושבי נחלת יהודה בעקבות הקמת מבנה בן חמש קומות במרכז השכונה. לטענת התושבים, מטרת המבנה היא בין השאר לשמש כישיבה ובית כנסת ואולי אף ייבנה בו מקווה טהרה. בימים אלה התושבים אף החלו בהחתמה על עצומה המתנגדת להקמת המבנה, שעליה חתמו נכון לעכשיו כבר למעלה מ־600 איש.

נחלת יהודה | צילום: ירון ברנר

לדברי כמה מן התושבים, מבירורים שהם עשו עולה כי המבנה בן חמש הקומות שמוקם בימים אלו בלב השכונה נועד לספק את צורכיהם של התושבים החרדים, זאת מאחר שייעוד המבנה הינו לטובת הקמת ישיבה או כולל ללימודי תורה במהלך היום ובנוסף לטובת בית כנסת נוסף בשכונה.

הדברים החלו להתפשט בקרב תושבי השכונה באמצעות הפורומים העירוניים ובקבוצות של השכונה, ועוררו עד מהרה סערה שבעקבותיה החלה להתארגן מחאה שנועדה לסכל את הכוונה.

"לא ברור מדוע יש צורך בכל כך הרבה בתי כנסת בשכונה", אומר בכעס אחד התושבים, "רובם של תושבי השכונה אינם אנשים דתיים, וגם אם מדובר בכאלה שהם מסורתיים הרי שאין צורך בכל כך הרבה בתי תפילה באיזור אחד ויש מספיק מקומות להתפלל בהם".

תושב אחר הדגיש כי המחאה אינה נובעת משנאה, "איש מאיתנו אינו מונע משנאת הדת או הדתיים, פשוט צריך לחשוב בהיגיון כי יש פעילויות לא פחות חשובות שצריך למצוא עבורן מבנים".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "מדובר בהקצאת קרקע לעמותה עבור הקמת בית כנסת לרווחת התושבים ולצרכי הקהילה".