צילום: shutterstock במשך זמן רב הוא הצליח לעשות צחוק ממשטרת ישראל, לחמוק מידיהם של אנשי החוק והפך ליעד מבוקש. אחרי שנתפס הוא הואשם בסדרת מעשים פליליים חמורים. בין לבין הוא ככל הנראה מצא זמן להיות חלק ממשולש רומנטי סוער שהסתיים בהריון.

דילמה: אסיר טרנסג'נדר לכלא נשים או גברים?
ביקשה מאנשים לברך את "בתה" ושדדה אותם

הסיפור הזה היה יכול להיות בהחלט השראה לתסריט מותח ורב תהפוכות. במרכז הפרשה עומדים פעוט, אמו שדורשת מבן זוגה לשעבר לעבור בדיקת רקמות כדי להוכיח את אבהותו, ועבריין מתוקשר. באופן מקרי לחלוטין, שני הגברים 'החשודים' כאבות הפוטנציאלים מרצים בימים אלה עונש מאסר באותו מתקן, כל אחד על עבירות שונות.

המקרה המדובר החל אי שם באמצע העשור הקודם, בעת ששני תושבי האזור התאהבו והביאו לעולם ילדה. זמן קצר לאחר מכן עברו השניים להתגורר יחד עם הוריה של האישה בביתם. אחרי שבעיות בזוגיות החלו לצוף ומערכת היחסים עלתה על שרטון החליטו בני הזוג לפרק את החבילה ונדרשו לגט לחומרה, המחויב על ידי הרבנות כאשר בני הזוג רק היו ידועים בציבור ולא נישאו כדת משה וישראל.

למרות זאת, השניים המשיכו לשמור על קשר, קיימו חיי זוגיות לכל דבר ועניין, כולל יחסי אישות - רק ללא התוקף ההלכתי. האב קיבל עליו את כל ההתחייבויות, שילם מזונות וטיפל בילדה, ללא שום טענות מצד האישה. במצב זה עלולים בני הזוג להיחשב 'נשואים' שוב מבחינה הלכתית, כיוון שהגבר נחשב ל'מחזיר גרושתו'.
לפני כמה שנים החליטו השניים להביא ילד נוסף לעולם. מרגע קבלת ההחלטה לא עבר זמן רב עד שהאישה נכנסה להריון ולפני כשנתיים היא ילדה בן.
לטענת האב, הילד לא נרשם על שמו בשל בעיות טכניות בלבד, מאחר שלא נשא עימו תעודת זהות, אך הוא קיבל על עצמו את תפקיד האב במלואו, ואף ערך ברית לבנו, שבה אביו שימש כסנדק של התינוק. בנוסף לכך, המשיך האב לכלכל את ילדיו.לטענתו, מספר חודשים לאחר שנולד הילד, הובא לידיעתו שבת זוגו קיימה רומן עם אותו עבריין מפורסם, והחל לנקר בו החשד שהתינוק שזה עתה נולד כלל לא שלו. הוא החליט להפסיק את הקשר עם האם ודרש שלא להכיר בילד כשלו, מאחר והוא משוכנע שלא מדובר בבנו. בין השאר, הוא הפסיק לשלם מזונות עבור בנו והשאיר את האם להתמודד לבד עם ההוצאות על גידולו.

יש לציין כי העבריין, שהוצג כאב האפשרי, מרצה עונש מאסר כבר מספר שנים, ושהמפגשים המיניים היחידים שקיים בתקופה זו דורשים את אישור שירות בתי הסוהר. מדובר כאמור בעבריין מוכר שעמד במרכזם של כמה אירועים פליליים מתוקשרים מאוד.

בשל המצב המורכב שאליו נקלעה האישה, היא החליטה לדרוש מבן זוגה לשעבר לבצע בדיקת רקמות כדי להוכיח שהוא האב, אך בן הזוג לשעבר מסרב וטוען כי הוא אינו מוכן לבצע בדיקה זו אך ורק מפני שטובת הילד עומדת לנגד עיניו. לטענתו, מאחר שהוא חושב שהוא אינו האב, הרי שבמקרה כזה יוחלט שהילד מוגדר כממזר, מעמד שיביא לקשיים רבים שיעמדו בפניו לאורך כל ימי חייו. על כן, ורק משום התחשבות זו, הוא אינו מוכן להיענות לבקשת האם.

לסיפור מורכב זה יש צד הזוי נוסף לא פחות - המקום שבו נפגשו לאחרונה שני הגברים. מתברר שהשניים מתראים מדי יום ביומו, לא פחות ולא יותר מאשר בבית סוהר, שם שניהם מרצים מאסרים לאחר שהורשעו בעבירות שונות.

לדברי עו"ד רועי ברומר המייצג את האב: "על אף דברים רבים שידועים לנו ושניתן להוכיח, יש דברים שעדיף שלא לדעת כיוון שלכאורה יש ספק ממזרות. כעת אנחנו ממתינים לחוות דעת שתקבע אם מותר או אסור לקבוע בדיקת רקמות.

"בן הזוג לשעבר בטוח במאה אחוז שהילד לא שלו ולכן הוא לא רוצה להיכנס להליך הזה", הוסיף עורך הדין ברומר. "הוא והגבר השני אכן חולקים את אותו כלא אבל אין ביניהם שיחות, יש מתווכים שמעבירים איומים ומסרים בין הצדדים. זה באמת סיפור מורכב והזוי, כשראיתי את כל החומרים לנגד עיניי הבנתי שיש כאן מקרה יוצא דופן".