צילום: אלעד אהרון קבוצת חברים שנסעו לאורך הכביש בשכונת פואבלו אספניול שבמערב ראשון לציון במוצאי שבת האחרונה, הופתעו כאשר הבחינו לפתע בחזיר בר ענקי מטייל לו בנחת על אי תנועה.

"עשינו סיבוב בשכונה ופתאום חזיר הבר הגיח משום מקום, נהגים עצרו כדי להסתכל, ממש ספארי באמצע החיים", מספר נדב גדליה. "מיד העליתי את התמונות לאינסטגרם ולפייסבוק, אבל הקטע הוא שמרוב שזה הזוי אנשים לא קולטים שזה אמיתי לגמרי. זה פומבה, חזיר היבלות המפורסם ממלך האריות שיצא לטייל להנאתו ברחובות העיר".גדליה מספר שעוד ועוד אנשים עצרו כדי לראות את החזיר, מתוך סקרנות בעיקר, אבל שגם היו כמה צעירים שרדפו אחריו, "התקשרנו לעירייה והם אמרו שהחזירים חיים בהרמוניה עם התושבים. אם רכב נכנס בכזה דבר זה מסוכן מאוד, מדובר בחיה ששוקלת 300 ק"ג, אפילו יותר", הוא מסביר.תושבי פואבלו אספניול מספרים שכבר שנים רבות הם נתקלים בחזירי הבר, "זו תופעה ידועה ולא עושים שום דבר בקשר אליה", אומרת שמרית, תושבת השכונה. "לפעמים זה קצת מבהיל לראות אותם, הם עולים על הכביש ומסתובבים בשכונה, אבל הם באים בעיקר כדי לאכול דשא טרי או כי הלכו לאיבוד. אני אישית לא שמעתי על תאונה שנגרמה בגלל חזיר בר או שהוא תקף מישהו, להיפך, לפעמים נערים הם שמנסים להציק להם".

התושבת מספרת שהחזירים מגיעים לשכונה זה שנים רבות, בעיקר בלילות, אך לא בתדירות גבוהה, "צריך להניח להם לנפשם, זה נחמד ומצחיק שהם מסתובבים בשכונה, שאנשים פשוט ייסעו יותר לאט".

מהעירייה נמסר: "חזירי הבר שנראים משוטטים באופן ספורדי בראשון לציון, מפחדים לרוב מבני אדם ואינם מהווים סכנה לציבור. נושא הטיפול בחזירי בר הוא בסמכות רשות הטבע והגנים, ואנשיה מודעים לעובדה שלאחרונה נראים חזירים באזורים שבעבר היו בית הגידול שלהם והיום גובלים בשטחי הבר המצומצמים שנותרו בסביבות העיר. חשוב לשמור מהם מרחק, לא להאכיל אותם וכמובן לא להתגרות בהם. במידת הצורך ניתן ליצור קשר עם פקחי השירות הווטרינרי דרך מוקד 106".