צילום: קובי קואנקס תלונה נגד פקח בדף הפייסבוק של עיריית ראשון לציון הפכה במהרה לזירת דיון אלימה, במסגרתה הציעו הגולשים דרכים שונות ומכוערות להתמודדות עם הפקח. למרות זאת, הפוסט זכה לתגובה רגילה מצד העירייה, ללא גינוי על הדברים שנאמרו נגד אחד מעובדיה.

אישום: הנהגת הזועמת בעטה לשוטרים באשכים

דף הפייסבוק של עיריית ראשון לציון הוא במה מוכרת בקרב התושבים ופעילה מאוד. בדף המדובר, בו חברים כחמישים אלף איש, ישנה אפשרות להעלות טענות נגד העירייה והיושב בראשה, ובדרך כלל מצליחה העירייה לספק מענה במהירות מרשימה. למרות זאת, ישנם מקרים שבהם הבמה הפומבית הזו מאפשרת אמירות בוטות, כפי שהתרחש במקרה הבא.

בפוסט שפרסם אחד התושבים לפני כמה ימים נכתב: "פקח בזיוני שזקוק לקורס ביחסי אנוש! דרך ארץ קדמה לתורה.... קודם כל תתנהגו כמו בני אדם. חשבתי שיש לנו פה בית חם בראשון, כנראה שטעיתי", לפוסט זה צורפה גם תמונתו של הפקח המדובר על מנת שכולם יוכלו לזהותו. בהמשך הרחיב מפרסם הפוסט וכתב כי התלונה היא על קנס שקיבל על כך ששחרר את כלבו במקום ציבורי ללא רצועה, אך לטענתו הפקח המתין עד שזה יקרה כדי שיוכל לרשום לו דוח.עד מהרה הפכה ביקורת לגיטימית זו לדיון מתלהם, שבמסגרתו הביעו גולשים אחרים את מורת רוחם מהתנהלות הפקחים העירוניים, חלקם אף הציעו 'דרכי טיפול' בפקחים. כך למשל כתב אחד הגולשים: "למה אתה לא מתקשר במצבים שכאלו, יש מיטות פנויות בבית לוינשטיין, היינו מסדרים לו לסוף השבוע. נראה ילד כאפות שעבר התעללות בבית הספר היסודי. לא נורא, 475 שקלים זה בול שיהיה לו לתרופות השבועיות". גולש נוסף כתב: "שני בוקסים לפנים ויותר הוא לא ירשום קנסות. אמנם שלוש שעות עיכוב בתחנה אבל שווה כל דקה".

העירייה מצדה הגיבה לפוסט שהיא מבקשת עוד פרטים על מנת לברר את האירוע, אך בשום מקום לא התייחסה לאמירות האלימות או גינתה אותן. יש לציין כי פקחי העירייה סופגים מתושבים זועמים עלבונות ואלימות מילולית ופיזית לעתים קרובות.

מהעירייה נמסר: "אנו מגנים בכל תוקף את השיח האלים נגד הפקח המבצע את עבודתו. אלימות מילולית היא תופעה חמורה ועלולה להוביל לתוצאות הרות אסון. התגובות האלימות נמחקו מדף הפייסבוק העירוני. אנו מבקשים לנצל במה זו כדי לקרוא לתושבים להמשיך לכתוב לנו, לשתף ולחוות דעה, תוך שמירה על שיח מכבד ותרבותי".