צילום: shutterstock תושב ראשון לציון התחזה לעורך דין וזייף מכתבים משפטיים במטרה להרוויח כסף מייצוג לקוחות. כאשר נתפס בתרמית והוגש נגדו כתב אישום, הוא זייף מכתב מרופא והתחזה לחולה סופני כביכול, וזאת כדי להימנע מלהגיע לדיון שנקבע לו בבית המשפט.

שלח אחר להיבחן במקומו לפטור מאנגלית ונתפס

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, בתחילת שנת 2015 פגש הנאשם בן ה־31 אישה מראשון לציון, שעבדה עימו בחברת תקשורת שמשרדיה היו במרכז העיר. במהלך השיחות שניהלו השניים, סיפר לה הנאשם שהוא עורך דין במקצועו ומתמחה בדיני חוזים.

האישה הייתה מצויה באותה עת בתכתובת מול חברת סלקום וביקשה ממנו לנסח עבורה מכתב משפטי. תמורת הניסוח הוא גבה 800 שקל. לאחר מכן ביקשה ממנו האישה לייצג אותה בתביעה נגד מקום עבודתה הקודם, שאותו לדבריה היא רצתה לתבוע בשל דברים שנעשו לה במהלך עבודתה שם.

הנאשם, שמעולם לא הוסמך להיות עורך דין, לא ראה בכך מכשול והסכים לקבל על עצמו את התיק. הוא גבה ממנה 5,000 שקל לעצמו ועוד 3,500 שקל עבור חברת חקירות פרטית כביכול.בשלב מסוים החלה האישה לחשוד ב'עורך הדין' שלה. בבדיקה קצרה שערכה בלשכת עורכי הדין היא הבינה שאין שום קשר בינו לבין עריכת דין. מיד לאחר מכן היא הגישה נגדו תלונה על התחזות והתיק נגדו התגבש לכדי הגשת כתב אישום.

האיש לא למד מטעויות העבר וניסה להימנע מהדיון בבית המשפט - על ידי התחזות נוספת. במכתב ששלח באמצעות עורכת דינו לפרקליטות הוא ציין כי יש לו סרטן הדם ומחלות נוספות, המצריכות ממנו לעבור טיפולים כימותרפיים קשיים.

למכתב הוא צירף חוות דעת של רופא מומחה מבית חולים 'תל השומר' - רופא שאכן קיים, אך מעולם לא פגש אותו. על המכתב הוא חתם בחתימה מזויפת של הרופא המומחה. לאחר חקירה קצרה התגלתה האמת, ולכתב האישום נגדו צורף אישום נוסף על זיוף והתחזות.