תושבים המתגוררים בשכונת רביבים בראשון לציון טוענים כי לאחרונה גילו שבכוונת העירייה לפגוע בחורשה טבעית בלב השכונה ולבנות עליה מבני ציבור. בעקבות זאת הם יצאו למאבק והגישו התנגדות למהלך כשהחשש הגדול הוא לירידה בערך הנדל"ן.

החורשה ברביבים | צילום: פרטי

"לפני כחודש נתלו שלטים בתוך השכונה ועליהם לוגו עירוני וחתום על ידי הועדה לתכנון ובנייה ובהם כתוב שיש רצון לאחד ולמזג שטחים בתוך השכונה שלנו. עוד הם הוסיפו שאם יש התנגדות למישהו הוא מוזמן לפנות אליהם ולהגיש את התנגדותו בצירוף נימוק", מספר צחי אברהם, תושב השכונה.

"ראיתי את השלט והוא גרם לי להרגיש לא בנוח, כמו בכל פעם שאני רואה שלטים שחסרים בפירוט בסיסי. נכנסתי לאתר של העירייה והבנתי שהמשמעות של זה למעשה היא שהם הולכים לקחת שטח שיש עליו חורשה הסמוכה לרחוב דורי, עם עצים בני עשרים שנה ויותר, לעקור את חלקו ולהקים עליו מבנה ציבור".

אברהם החליט לא לשבת בחיבוק ידיים. "דיברתי עם חברי מועצה ויחד עם תושבים נוספים הכנו התנגדות למהלך". אברהם מספר כי החתים חמישים בתי אב מהשכונה שגם הם מתנגדים לתוכנית העירייה. "מפריע לנו שהולכים לקחת לנו את הריאה הירוקה היחידה בשכונה ואנחנו לא מוכנים לתת לזה לקרות. אני עוד לא יודע מתי זה אמור לקרות ובאיזה מבני ציבור מדובר אבל לא ניתן לזה לעבור ללא מאבק".

בשבוע שעבר נשלח המכתב לעירייה ובו נכתב: "עת רכשנו את הבתים הוצג לנו כי השטח הסמוך למקום מגורינו הינו חורשה, ריאה ירוקה.  המהלך יגרום לירידת ערך הנכס ואנו שומרים לעצמנו את הזכות להגיש  תביעה לירידת ערך נכסינו".

מהעירייה נמסר: "מדובר בשטח המיועד לבנייה ציבורית במסגרתו יבנה בית כנסת חלופי לקיים שייהרס במסגרת פינוי בינוי שיכון סלע (מתחם דוניץ). תושב המרגיש נפגע מן התכנית יכול להגיש התנגדות כחוק – והוועדה המקומית תשמע את התנגדותו".