צילום: ShutterStock ראשון לציון נחשבת לאחת הערים המובילות באחוזי הגירושים והיא ניצבת במקום הרביעי בתחום זה בישראל. כעת מנסה חבר המועצה ישראל מוטעי לקדם יוזמה שתוביל להקמת בית דין רבני בעיר, ובכך להפסיק לאלץ את התושבים המבקשים לסיים את נישואיהם להגיע לבית הדין הרבני בתל אביב.

הבן מתגרש, האב דורש את מתנת החתונה מכלתו

כיאה לעיר הרביעית בגודלה בישראל, ראשון לציון מיישרת קו גם עם הסטטיסטיקה הלא מחמיאה של אחוז המתגרשים בישראל. אף על פי שעל פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חלה ירידה קלה בשנים 2013-2012 באחוז המתגרשים, עדיין מדי שנה בשנה מתגרשים בעיר כ־500 זוגות, נתון המציב כאמור את העיר במקום הרביעי בתחום, אחרי ירושלים, תל אביב וחיפה.

אך לא רק בתחום הגירושין יש עבודה רבה לרבנים. גם בתחום רישום הנישואין יש הצלחה גדולה, כך עולה מנתוני הלשכה. 47 אחוז מתושבי העיר נשואים ו־23.8 אחוז מהתושבים הם הורים לילדים עד גיל 18 שנים. משנת 2000 ועד שנת 2013 חל גידול של 48.4 אחוז במספר החתנים וגידול של 39.8 אחוז במספר הכלות.נתונים אלה עוררו אצל חבר המועצה מוטעי את ההבנה שלא ייתכן שקרוב ל־250 אלף תושבים יצטרכו להגיע לתל אביב על מנת לטפל בענייני הרבנות. על כן, בשבוע שעבר שיגר מוטעי מכתב לשרת המשפטים איילת שקד ולאחראי על שירותי הדת, ח"כ דוד אזולאי. במכתב הוא מבקש מהם לשקול הקמת בית דין רבני בעיר.

"ראשון לציון הינה העיר הרביעית בגודלה בישראל. אוכלוסייתה כיום על פי נתוני הלמ"ס הינה מעל 250 אלף נפש. כעיר הרביעית בגודלה, שואפת הרשות לספק לתושביה את מגוון השירותים המוניציפליים, בתחום המרחב השיפוטי של הרשות, תוך מתן שירות זמין, יעיל ואיכותי לרווחת התושבים. במצב כיום, תושבי העיר ראשון לציון נשענים על בית הדין הרבני בתל אביב לצורך קבלת שירותי דת בתחום זה. אשר על כן, אבקש לבחון פתיחת בית דין רבני בראשון לציון, שהינה אחת מהערים הגדולות, בית דין שייתן מענה לתושבי העיר והסביבה".

תגובת ח"כ דוד אזולאי לא התקבלה.