צילום: shutterstock חבר מועצת העיר ראשון לציון מאיר עקיבא כבר הגיש כמה הצעות לסדר שהצליחו לעורר סערה. הפעם הוא הצליח להרגיז לא אחרות מאשר את עובדות העירייה.

מחווה מוזרה: פרץ לבית השכנה כדי לנקות אותו

במכתב ששלח לראש העירייה דב צור מבקש עקיבא לקצץ בשעות העבודה של עובדות העירייה, כדי שתוכלנה לחזור מוקדם יותר ולבצע את מטלות הבית.
"לרגל יום האישה הבינלאומי התעורר בי הצורך להעלות על הכתב את אשר מתנגן בי מזה זמן רב, ועל דרך זו להביא הצעתי דנן לסדר, למען קידום אמיתי ונכון של מעמד האישה בחברה ובעיקר במסגרת התעסוקתית, כפי שיובהר". כתב עקיבא.

"התא המשפחתי כולל על דרך הרוב הטבעית אישה וגבר", הוסיף חבר המועצה. "האישה היא עיקר הבית הנושאת באופן טבעי, לאור המבנה הנפשי שלה, חלק עיקרי בבית, והיא לא אחרת אלא 'עקרת הבית', מלשון עיקר. בלעדיה ההתנהלות הביתית לא יכולה להיות מושלמת".עקיבא טוען בפנייתו לראש העירייה כי "ההבדל הטבעי בין ניהול ביתי של אישה לבין כל ניהול אחר, לרבות ניהול גברי בבית, לא בא לידי ביטוי באידאולוגיה של החברה ההישראלית, המנסה להנחיל את עיקרון השוויון באופן גורף, עד כדי התעלמות מוחלטת מנבכי הנפש של האישה, ורמיסת השוני במבני הנפש בין הגבר לאישה".

עקיבא אומר שלהצעה שלו יש גם יתרונות כלכליים. "בהתאם להצעתי, יש להשקיע תקציב זה בקיצוץ שעות העבודה המינימליות שאותן נדרשת כל אישה עובדת עירייה למלא, ובכך ליתן לאישה להתפנות לביתה ולעיקר מפעל חייה. לא רק שהדבר בא להקל באמת על הנשים ולהיטיב עימן, אלא אף להביא לחיסכון כלכלי באפיקים נוספים בניהול הבית, כגון חיסכון בשעות הצהרונים ו/או בייביסיטר וכדומה".

עובדת עירייה ששמעה על הצעתו של עקיבא, דחתה אותה על הסף. "הוא יכול לעטוף את זה עד מחר במילים יפות, אבל בשורה התחתונה הוא שולח את הנשים לבית כדי לגדל ילדים ולעמוד במטבח. הוא לא חושב בכלל שיש אפשרות שנשים רוצות לעשות קריירה".