היום (חמישי) ערך ארגון 'פתחון לב' מרתון של חלוקת סלי מזון לארוחת החג עבור משפחות נזקקות מהעיר. בארגון מפרסמים היום את הנתון העצוב המלמד ש-9000 משפחות נזקקות פנו לארגון לסיוע. 

פתחון לב | צילום יקי צימרמן

בארגון מספרים שהעלייה במספר המשפחות הנזקקות מלווה בעלייה חדה במחירי המזון, דבר המקשה על ישראלים רבים למלא את שולחן החג, ומקשה גם על 'פתחון לב' בגיוס סלי מזון לחלוקה. 

חבילות המזון המחולקות כוללות מוצרים ייחודיים לחג ביניהם: יין קידוש, תפוחים, רימונים, דבש ודגים, בנוסף למוצרי מזון בסיסיים כמו אורז ופסטה. בארגון מדווחים שגם בתום מבצע החלוקה, יישאר במהלך החג מתנדב תורן במרכזי הסיוע לטובת כל אדם שיגיע ויהיה זקוק לעזרה מיידית.

לדברי גורמים בארגון, השנה הוגדל משמעותית הסיוע בראשון לציון. בשנה שעברה חולקו בעיר 1100 סלי מזון, והשנה גדל המספר וחולקו 1250 סלים, עלייה של למעלה מ-13 אחוזים.

אלי כהן, מנכל פתחון לב. "הביקוש גדל" |צילום יקי צימרמן

״מרכז הסיוע הראשון של ארגון 'פתחון לב' הוקם לפני 20 שנה בראשון לציון, ומאז הוא מספק מענה לעשרות אלפי משפחות נזקקות מידי שנה", אומר אלי כהן מנכ״ל ארגון פתחון לב. "מדי שנה, אנו מרחיבים את פעילות הארגון בעיר, ופועלים ללא לאות בכדי להגיע לעוד משפחות שזקוקות לסיוע. במקביל, הארגון מפעיל תוכניות חינוכיות יחד עם בני נוער בעיר בכדי לעזור להם לשבור את מעגל העוני. אני מאחל לכל תושבי ראשון לציון ולכל עם ישראל חג שמח ושנה טובה. שנזכה רק לבשורות טובות".