אחד המשפטים המפורסמים שהכניס נפוליאון בונפרטה לספרי ההיסטוריה הוא "הצבא צועד על קיבתו", משפט  שהטמיע את חשיבות האוכל בחיינו. החל מתחילת שנת הלימודים הקרובה גם תלמידי התיכונים בראשון לציון 'יצעדו על קיבתם' כל הדרך לארוחת הצהריים, רק שהפעם הם יעשו את זה עם אוכל בריא ומזין, ללא שומנים ובצקים לא בריאים.

הורי תלמידי התיכון שעד עכשיו השכימו קום כדי להכין עבור ילדיהם את הכריך המושלם, יכולים לישון בשקט

תפריט חדש ובריא יותר. הבורקס בחוץ| צילום: shutterstock

בקפיטריות החדשות שיהיו בשישה תיכונים בראשון לציון, התלמידים יוכלו לרכוש לעצמם במחירים נוחים אוכל מבושל ומשביע, כשהדגש הוא על אוכל בריאות ולא בצקים, מרגרינה ושומן טראנס. בכך תגיע לסיומה תקופה של בורקס וקרואסונים נוטפי שמן, ויתחיל עידן הסלטים והכריכים מלחם דגנים. בקפיטריות יימכר מזון עם ערכים תזונתיים ובריאותיים על מנת לשמור על בריאות התלמידים ולמנוע השמנה ומחלות הנגרמות ממזונות מטוגנים, עתירי סוכר ושומנים.

סמבוסק? רק אפוי

אז מה יהיה בתפריט החדש? ברשימה המפורטת והמדוקדקת של המזונות המותרים למכירה, שהורכבה בשיתוף עם תזונאית, ניתן למצוא סלטים, כריכים או לחמניות מקמח מלא, דגני בוקר המכילים סיבים תזונתיים ותפוחי אדמה מאודים או מבושלים. אפילו הסמבוסק שאותו הספק יוכל למכור לתלמידים יחויב להיות אפוי, דל שומן ומקמח מלא

במכרז פורסמה רשימת בסיסית של מוצרים שיימכרו במזנון, אותה יהיה אפשר להרחיב בתיאום עם מנהל בית הספר, אגף רישוי עסקים ובהתאם לחוזר מנכ"ל. אחד התנאים במכרז הינו כשרות והעירייה שמה דגש גם על רמת מחירי המוצרים בקפיטריה. בקבוק מים מינרליים 500 מ"ל יעלה שלושה שקלים בלבד, יוגורט ללא סוכר יעלה 4.5 שקלים, סלט 15 שקל וכריכים עשרה שקלים בלבד

יש לציין כי במקומות בהם לא תפעל קפיטריה, תוצבנה מכונות שתייה ומזון, כאמור בכפוף לאותם דגשים ותנאים של ערכים תזונתיים ורמות מחיר. המכונות וסביבתן תהיינה נקיות מכל פרסומת מסחרית ועל הספק לוודא כי הסימון התזונתי והאנרגטי יהיה גלוי ונגיש לתלמידים לפני הרכישה.

מי שיהיו אחראים על הצד הקולינרי בקפיטריות השונות הם שלומי וכלנית טאליס, בני זוג נשואים שנמצאים בעסקי המזון כבר יותר מ־20 שנה. את הקפיטריות שלהם תוכלו למצוא החל מהשנה הקרובה בשישה תיכונים בעיר - 'גן נחום', 'הגימנסיה הריאלית', 'מקיף ט'', 'מקיף י'', 'מקיף ה'' ו'יגאל אלון', שבנייתן נשלמת בימים אלה

כלנית טאליס. אוכלים בריא | צילום: אבי מועלם + shutterstock

"כבר 20 שנה אני עוסק בהפעלת מזנונים בבתי הספר. בעצם, מאז השחרור שלי מהצבא זה התחום שאני מתעסק בו", מספר שלומי. "כמו כל דבר בחיים הגעתי לזה במקרה. קניתי מכונה אוטומטית של שתייה מכספי הפיקדון ושמתי אותה בבית הספר. אחד המנהלים ביקש ממני יום אחד לשים עגלת קפה במקום מכונה, ומשם התגלגלתי והתפתחתי. את תחילת הדרך עשיתי בעיר חולון כשלא היו בה עדיין קפיטריות והפעלנו מזנונים כמעט בכל בתי הספר. כיום אנחנו מפעילים כ־20 מזנונים בכמה ערים בישראל, החל מב"ש ועד זכרון יעקב.

"בעיריית ראשון לציון נמנעו עד היום לעשות את השינוי כי כנראה שלמישהו היה נוח לתת לתלמידים אוכל מהמכונות", אומר שלומי. "כעת הבינו שם שכדאי להרים את הכפפה ולתת לתלמידים מזון איכותי ובריא. בדרך כלל קפיטריה היא מקום מפגש לתלמידים, אבל אנחנו החלטנו שלא להזניח את המורים ולהכין גם להם כריכים, שגם הם יהפכו ללקוחות שלנו".

מהו המאכל האהוב ביותר על התלמידים?

"בעבר הייתי עונה שבורקס או קרואסונים. היום יש מודעות אחרת, הם דעתנים ויודעים מה לבקש כדי שיהיה להם אוכל יותר איכותי, כמו קוסקוס עם ירקות, מנות מבושלות או טוסטים וגם סלטים".

שלומי מגלה כי האוכל הבריא לאו דווקא בריא גם לחשבון הבנק שלו, "השינוי הזה פגע ברווחיות שלנו, במקומות שהורדנו את הממתקים והמאפים הרגשנו בהחלט ירידה בקניות של התלמידים. ילדים רצו קולה או חטיפים ודי התאכזבו לגלות שזה לא בתפריט".

כלנית: "השינוי הראשוני נעשה לפני שש שנים בבית ספר 'בית חינוך ירקון' בדרום השרון, שם המנהלת ביקשה לספק לתלמידים אוכל בריא יותר. חששנו, כי באנו מרקע של אפייה, בורקסים ואוכל דומה. בהתחלה התלמידים לא אהבו את זה והיו להם טענות, אבל הבאנו שף שעזר לנו לבנות תפריט בריא ובנינו קונספט שמתאים לכולם. בהתחלה ניסינו רק לחם דגנים וזה לא עבד, אז החזרנו את הלחם הלבן ולאט־לאט התלמידים התרגלו לאוכל הבריא יותר. הם אהבו את הסלטים, את הפסטות וגם את הקוסקוס וזה תפס באופן מפתיע

כלנית טאליס. הכל עניין של חינוך | צילום: אבי מועלם

"מטבע הדברים העלויות הרבה יותר גבוהות אבל התלמידים לא משלמים יותר", אומרת כלנית. "אנחנו מוכרים את המנות בסביבות ה־15 שקלים כך שהם לא מרגישים שהם משלמים יותר. בנינו מנות לפי תקציב ברור".

שלומי: "לא הכל הלך חלק בהתחלה, היו מאכלים כמו מאפינס תירס שלא הצליח, אבל הכל היה ניסוי וטעייה עד שהצלחנו לגבש תפריט".

מהן המנות המיוחדות שהתלמידים יוכלו לאכול השנה?

כלנית: "עד היום לתלמידים לא היו קפיטריות וזה אתגר לא קטן כי הם התרגלו לקנות ממכונות ופתאום ייחשפו לאפשרויות נוספות. אנחנו מכינים להם דברים טובים וחדשים כמו מגוון סלטים, מאפי פילו שיחליפו את הבורקסים המסורתיים וזה יהיה הטרנד של התלמידים. יהיו גם פוקצ'ות מיוחדות, לא יהיו אצלנו בצק עלים ושומן טראנס".

לעשות התאמות

מי שהיתה שותפה וייעצה בעניין התזונה הנכונה היא ד"ר חגית כהן, יועצת התזונה של גני הילדים בעיריית ראשון לציון. "לפני שנתיים יצא חוזר מנכ"ל של משרד החינוך שקבע שאסור למכור מזון לא בריא, שבדרך כלל נמצא בקפיטריה, ואנחנו היינו צריכים לעשות את ההתאמות הרלוונטיות. האתגר היה לדאוג שיהיה גם אוכל מתאים ובריא וגם טעים. בין המנות שהמלצתי עליהן היו תפוחי אדמה ממולאים, גבינות עם אחוזי שומן נמוכים, לחמים מחיטה מלאה, ממרחים בריאים יותר, סלטים למיניהם ועוד. כל מה שיש בו תחושה שקונים משהו כיפי, טעים ומזין".

את רואה בעיני רוחך שיום יבוא ותלמידים יעדיפו סלט קינואה על פני בורקס?

"הכל עניין של חינוך. אם הם יבינו מה הנזק שנגרם להם מהבורקס והסכנות שהוא מביא איתו, אז הם פחות ירצו לאכול את זה. לכל דבר יש תחליף, ישנם בורקסים מקמח פילו. אני לא נגד בורקס, רק צריך להבין איך האוכל משפיע על הגוף שלנו".

לסיום, טיפ קטן, מה התלמידים צריכים לאכול לפני מבחן חשוב?

"לא שוקולד, בתור התחלה. לאכול בבוקר ארוחה מזינה ומגוונת, כלומר שהם לא יהיו רעבים. אפשר כריך עם חביתה, אפשר יוגורט עם פרי. ברגע שאנו אוכלים מספיק בבוקר זה מה שחשוב, העיקר לא להגיע רעבים".