לפני כשבועיים יצא ערן ברג מראשון לציון לחגוג עם חברים את יום הולדתו ה־28. אלא שהחגיגות השמחות הסתיימו בבית החולים אחרי שקבוצה של נערים שיכורים התנפלו על ברג ועל חברו, תקפו אותם באכזריות ושברו את רגלו. "אם זה לא היה אני אלא ילד קטן או אדם מבוגר, הם היו פשוט הורגים אותו", אומר השבוע ברג הנמצא בהליך שיקום וממתין שהמשטרה תאתר את הנערים שטרם נתפסו ותפעל למצות עימם את הדין.

ערן ברג. מאושפז אחרי הניתוח שעבר | צילום פרטי

"ביום שישי שעבר ערן יצא לחגוג את יום ההולדת עם חברים בראשון לציון", מספר אחיו של ערן, מיכאל. "הם יצאו למועדון שנמצא ליד הנאפיס, בילוי נעים קרוב לבית".

החבורה השמחה חגגה ולקראת שלוש לפנות בוקר סיימה את הבילוי והחוגגים התכוננו לשוב לביתם. "הם הלכו לכיוון הבית ובדרך חזרה התנפלו עליהם, ללא כל התגרות ובהפתעה מוחלטת, קבוצת נערים, שהיכו באגרופים חבר של אחי", מספר מיכאל. "אחי שאל אותם למה מרביצים להם והם לא ענו אלא פשוט התנפלו עליו, דחפו אותו למרכז הכביש ובעטו בו בכל חלקי גופו".

לדברי האח, רק אחרי שמישהו צעק לנערים כי הזעיק את המשטרה, הם הניחו לערן ולחבריו ועזבו את המקום. "כעבור מספר דקות השוטרים הגיעו למקום והזמינו סיוע רפואי. גם החובשים וגם השוטרים אמרו לאח שלי שלא קרה לו כלום ולכן שחררו אותם לביתם", טוען מיכאל.

אלא שערן הוסיף לסבול מכאבים עזים והתפנה באופן עצמאי ל'אסף הרופא' לצורך בדיקות והמשך טיפול. "הוא בקושי הצליח ללכת ובבית החולים התברר שהוא שבר את הרגל. מאחר והיה מדובר בשבר מורכב הוא נכנס לניתוח שארך שלוש שעות שבמהלכו השתילו לו פלטינות וכעת הוא צריך לעבור תהליך שיקום מאוד ארוך".

מיכאל הגיש בשם אחיו תלונה במשטרה בתקווה שהשוטרים יפעלו למצוא את הנערים שהיו מעורבים בתקיפה. "החוקרים הגיעו לבית החולים לקחת מערן פרטים ואנחנו עברנו במספר בתי עסק כדי לקבל צילומים ממצלמות האבטחה שקלטו את האירוע. רואים בהם בבירור קבוצה של ארבעה בני נוער שמכים את אחי וחבריו ללא סיבה".

"אני מתמודד עם הפציעה בעזרת הרבה משככי כאבים, ונאלץ לשבת בבית עד שאחלים", אומר השבוע ערן. "זה היה פשוט סיוט, התנפלו עלינו ללא כל סיבה. מדובר בנערים שיכורים שבאו לתת מכות סתם. מבחינתי הם רוצחים לכל דבר ועניין. קיבלתי חתיכת מתנה ליום הולדת, סיוטים בלילות וכאבים קשים. אני מאוד מקווה שיאתרו אותם כדי שהם לא יפגעו באחרים, אבל לצערי מרגיש שאף אחד לא מתייחס למקרה ברצינות".

מהמשטרה נמסר: "נפתחה חקירה לבירור המקרה והיא עדיין מתנהלת".