במרכז העיר של ראשון לציון פועלים לא מעט בתי מרקחת ומרכזים רפואיים שעונים על צורך של אוכלוסיית התושבים המתגוררים באיזור. אלא שמזה כחודשיים, בית המרקחת של קופת חולים 'כללית' ברחוב יודיליביץ' בעיר סגור בשל מה שבבית המרקחת מכנים – 'בעיית כוח אדם'.

קופת החולים בראשון לציון | צילום: אבי מועלם

לטענת תושבים המתגוררים במרכז העיר, האיזור מאופיין באוכלוסייה גדולה של קשישים. לדבריהם, קופת החולים היתה צריכה לפתור את הבעיה בתוך זמן קצר, אך בינתיים השבועות חולפים ופתרון אין באופק.

"כבר חודשיים שבית המרקחת סגור ומאות קשישים שמתניידים עם הליכונים ואפילו כיסאות גלגלים צריכים להרחיק לקצוות העיר כדי לרכוש את התרופות שלהם", אומר אחד מאותם הדיירים המבוגרים, שמתגורר באיזור ונזקק לשירות. לדבריו, פנייתם להנהלת קופת החולים נענתה כי קיים מחסור בכוח אדם לאחר שהאחראי על בית המרקחת עזב.

"אנחנו לא מצליחים להבין מה הבעיה, הרי מדובר בקופת חולים של הכללית, גוף גדול ועתיר עובדים", אומר תושב נוסף, "לא ניתן היה למצוא פתרון בתוך זמן קצר? הרי מדובר בבית מרקחת שמשרת אלפי אנשים בחודש. זה לא פינוק אלא שירות חיוני ביותר עבור האוכלוסייה, ובמיוחד זו של הקשישים".

תגובת קופת החולים: "כללית פועלת ללא לאות לאיתור רוקחים לבית המרקחת בלפור בשל מחסור משמעותי ברוקחים. אנו מתנצלים בפני התושבים, מתוך הבנה לחשיבות בית המרקחת ואף מודעים למצוקת מטופלינו הקשישים והחולים במקום. חשוב להסביר כי אין כל שיקול כלכלי בסגירה הממושכת, שכן תפקיד רוקח אחראי על פי חוק אינו ניתן להחלפה או שינוי. מכאן שלא ניתן לפתוח לפרקים את בית המרקחת, אלא אך ורק על ידי רוקח אחראי קבוע שיגויס ולצדו רוקחים נוספים".