לפני כחצי שנה הודיעה רכבת ישראל על ביטול קו הרכבת הישיר מתחנת 'הראשונים' לתל אביב. המשמעות הייתה שאלפי נוסעים מראשון לציון שהיו נאלצים לעלות על רכבת בראשל"צ, לרדת בלוד ומשם להמשיך לתל אביב.

רכבת (צילום: מוטי קמחי)

השינוי גורם לעיכובים, עומסים וקושי גדול על נוסעי ראשון לציון, שחלקם נאלצו לעבור לאוטובוסים או לחזור לרכבים פרטיים המעמיסים על התנועה בכבישים.

עיריית ראשל"צ הצטרפה למאבק, הגישה עתירה, ובחודשים האחרונים ניהלה שיחות עם הנהלת הרכבת, אך ללא תוצאות של ממש.

נכון לעכשיו טרם נמצא פתרון, והנוסעים מסרבים להרים ידיים. לאחרונה שמעו מובילי המאבק שבכרמיאל החתימו נוסעי הרכבת עצומה עליה חתמו למעלה מ-13 אלף איש, מה שגרם לרכבת לחזור בה משינוי שביצעה.

בעקבות כך הוציאו מובילי המאבק בראשון לציון עצומה משלהם, שמטרתה להפעיל עוד לחץ על הנהלת הרכבת. כבר ביום הראשון חתמו על העצומה למעלה מאלף איש. היום, יום שני להפצה, כבר חתומים עליה למעלה מ-2000 איש, והמטרה: 10,000 חתימות, מתקרבת. 

תחנת הרכבת בלוד. עמוס |צילום איזי גולדברג

לדברי הנוסעים, הם שמים את יהבם בעצומה לאחר שהתייאשו מהשיחות שערכו גורמים שונים עם הנהלת הרכבת.

בעצומה הם דורשים דבר אחד: "תוחזר הרכבת לראשון לציון!", ומסבירים: "אחרי השקעה של 70 מיליון ש"ח בחיבור תחנת הראשונים ומתן פתרון תחבורתי סביר לעיר הרביעית בגודלה בישראל, לא יתכן שתבוטל רכבת חשובה זו המשרתת עשרות אלפי נוסעים ביום. אנחנו מבקשים מרכבת ישראל להחזיר את הרכבת הישירה מתחנת הראשונים לתל אביב וצפונה ולהוסיף רכבות בשעות העומס".

לסיכום הם קוראים לתושבי העיר: "בואו נתאחד כולנו כדי לקבל את הנוחות שלנו בחזרה", ומזמינים את הציבור לחתום. 

מעוניינים להוסיף את חתימתכם? תוכלו לעשות זאת כאן