עשרים שנה אחרי שהוקמה, בחודש ספטמבר הקרוב יחלו עבודות שיפוץ מקיפות לטיילת בחוף ראשון לציון. עלות השיפוץ, שייערך לאורך 700 המטרים של הטיילת המתחילה בחניון הנכים וממשיכה עד לגבול עם בת ים, נאמד בכארבעה מיליון שקלים.

טיילת ראשון לציון. בקרוב מתיחת פנים | צילום: עיריית ראשל"צ

אם זה לא מספיק אז בשנה הבאה צפויות להתחיל עבודות לפיתוח טיילת החוף הדרומי, שפונה על ידי משרד הביטחון לאחר מאבק ממושך של עיריית ראשון לציון והעומד בראשה דב צור, לשחרור החוף ששימש עד אז כשטח צבאי סגור, לרווחתם של המתרחצים. הפיתוח של החוף הדרומי כולל הקמת מבני שירות כמו מלתחות, שירותים, עזרה ראשונה, רחבה, הנגשות וכו'.

בסך הכל תוקם טיילת באורך 350 מטרים, מחוף מס' 6 ועד לחיבור עם הטיילת הקיימת. עלות העבודות מוערכת בכ-16 מיליון שקלים.

הטיילת בראשון לציון משופעת מסעדות, ברים, מדשאות, רחבות אקסטרים ומתקני כושר. בטיילת פועלות מסעדות ובתי קפה מוכרים כמו בני הדייג, פרנצ'סקה, קפה נמרוד. במסגרת רישות העיר במצלמות,נפתחו מספר מצלמות לצפייה בשידור חי דרך אתר אינטרנט או דרך הסמארטפון. בחוף הים ניתן לצפות במצלמה הצופה על הים, ובכך לאמוד את גובה הגלים וצבע הדגל. ניצן לצפות בטיילת ובמגרש החניה כדי לראות האם יש מקומות פנויים או עומס.

טיילת ראשון לציון | צילום אביב בן אור

הפיתוח באיזור החוף של ראשון לציון מצטרף להודעת העירייה לפיה רשמה הצלחה עצומה במכרזים לשני שטחים בטיילת חוף הים שהכניסו לקופת העירייה למעלה מ-43 מיליון שקל, כאשר מחיר המינימום של שניהם עמד על כ-22 מיליון שקל, כלומר כמעט פי שניים.

מדובר במגרש של כ-280 מ"ר בטיילת העליונה שמחיר המינימום שלו עמד על כארבעה מיליון שקלים. ההצעה הגבוהה  עמדה על קצת יותר מ-11 מיליון שקלים, כמעט פי שלושה ממחיר המינימום. המגרש השני, הגדול יותר, בשטח של 1,853 מ"ר, הוא מגרש מדרוני המקשר בין הטיילת העליונה לטיילת התחתונה. מחיר המינימום של  מגרש זה עמד על 18 מיליון שקל וההצעה הגבוהה מבין ארבע שהוגשו עומדת על קצת יותר מ-32 מיליון שקל.

בעירייה מסרו כי ישנה שביעות רצון מהצלחת המכרז ובעיקר מכך שמדובר במגמה המעידה על אמון המשקיעים וחברות גדולות לעבור לראשון לציון ולפתח בעיר עסקים ומסחר. ההצעות הזוכות כפופות לאישור מועצת העיר.