נוסעים רבים שחלפו בכביש 431 לכיוון ראשון לציון, נחשפו לתגרה אלימה שפרצה בין נהג לרוכב אופנוע, וסיכנה אותם ואת הנוסעים הרבים בכביש הסואן. הסיבה: יריקה מהחלון. 

כביש 431 | צילום: אבי מועלם

המקרה המדובר אירע לפני כשבועיים לקראת השעה שש בערב, כשהנהג והרוכב, שניהם תושבי ראשון לציון, עשו את דרכם לבתיהם. על פי הנטען בכתב אישום שהוגש נגדם, העימות החל כאשר נהג הרכב העיר לרוכב האופנוע על הדרך שבה הוא רוכב ובין השניים התפתחו חילופי דברים שבסופם המשיך כל אחד בדרכו.

אלא שבכך לא תם העניין - כעבור מספר דקות, הוציא נהג הרכב את ראשו מהחלון וירק החוצה, יריקה שכנגד כל הסיכויים פגעה דווקא באותו רוכב אופנוע שעימו התעמת קודם לכן.

בשלב זה ירד הרוכב מהאופנוע וסימן לנהג הרכב לעצור. על פי כתב האישום, רוכב האופנוע הנזעם הסיר את הקסדה שעל ראשו ובעזרתה היכה את נהג הרכב ולאחר מכן נגח במצחו.

בתגובה ניסה נהג הרכב להכות את רוכב האופנוע בחזרה ואף דחף את האופנוע בחוזקה אל הכביש וגרם לו נזק. רוכב האופנוע לקח בתגובה את הקסדה שלו ובאמצעותה ניפץ את שמשות הרכב.

בין השניים המשיכו עוד חילופי מהלומות, כל זאת על כביש סואן ועמוס ותוך סיכון חייהם וחיי נוסעים אחרים בדרך. נהגים שעברו במקום והבחינו במתרחש עצרו בצד וניסו להפריד בין השניים. המשטרה, שהוזעקה למקום, עיכבה את שני הנהגים לחקירה ובסופו של דבר הוחלט להגיש נגד שניהם כתבי אישום בגין תקיפה.