היום (רביעי) מעט אחרי השעה 16:00 הוזעקו כוחות 'איחוד הצלה' לרחוב שלום אש בראשון לציון בעקבות קריאה על ילד שננעל בטעות ברכב. אתמול התרחש אירוע דומה בשכונת הכרמים בעיר. 

אריאהל סייהו והתינוק | צילום דוברות איחוד הצלה

אריאל סייהו חובש רפואת חירום מיחידת האופנולנסים של 'איחוד הצלה' סניף ראשון לציון שהגיע למקום, הבחין בילד הנעול ברכב, ובסמוך נמצאו הוריו. 

לאחר שקיבל אישור מהורי הילד, השתמש סייהו בנוקר שמשות מיוחד המצוי ברשותו על מנת לנפץ את החלון, לפתוח את הדלת, ולחלץ את הילד מהרכב שבו שהה בין חמש לשמונה דקות. 

הנוקר ששימש לחילוץ הילד | צילום דוברות איחוד הצלה

הילד חולץ כאשר מצבו טוב מאוד והוא לא נפגע.

מדובר כאמור באירוע שני ביממה החולפת. מקרה קודם התרחש אתמול (שלישי) סביב השעה 17:00 אחה"צ בשכונת הכרמים. במוקד העירוני התקבל דיווח על ילד שננעל ככל הנראה בטעות ברכב. במקרה הזה לא המתין האב לכוחות החילוץ.

החלון שנופץ ברכב כדי לחלץ את הילד | צילום באדיבות תושבים

לדברי עדי ראייה, עוד בטרם הגיעו הפקחים למקום, ניפץ האב בכוח את השמשה הקדמית כדי לפתוח את הדלת ולהוציא מהרכב הלוהט את בנו. תוך כדי התהליך הוא נפצע מהזגוגיות השבורות. 

בשני המקרים לא מדובר בילדים שנשכחו ברכבים, אלא בטעויות בתום לב. אך בכוחות ההצלה שבים ומזהירים את ההורים להישמר. במידה וילד ננעל בטעות יש להזעיק במהירות את כוחות ההצלה, שמצוידים באמצעי חילוץ וימנעו פציעות מיותרות.