זיהום סביבתי חמור נתפס וצולם בשעת מעשה ע"י פקחי הסיירת הירוקה של ראשון לציון. נהג משאית, ששפך פסולת נוזלית לשטח פתוח, לא ידע שהוא מצולם ומתועד, ונאלץ לשאת בהשלכות. 

זיהום סביבתי חמור | צילום עיריית ראשל"צ

האירוע התרחש ביום חמישי בשעות הצהריים. נהג מיכלית חנה במתחם האלף במערב העיר, עמד ליד שפך המיכלית ושיחרר מאות ליטרים של בוצה, פסולת נוזלית לשטח הפתוח. פסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים באדמה ומזהמים את מי התהום. מלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן.

ברחבי המדינה יש אתרי הטמנת פסולת מורשים, אליהם אמורים קבלנים להשליך את הפסולת המצטברת במהלך עבודתם. אחד מהם הוקם ע"י העירייה והמשרד להגנת הסביבה, בתחילת השנה סמוך לשפד"ן. הוא משתרע על שטח של כ-20 דונם וכושר המחזור שלו עומד על כאלף טון ביום. 

ברוב המקרים מזהמי הסביבה הם אלה שמבקשים לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה של פסולת הבניין לאתר הייעודי. המזהמים אינם מודעים לכך שבמקרים רבים אנשי הסיירת מקבלים מידע או דיווח מקדים, ומציבים במקום תצפית או מצלמה נסתרת. 

נהג המשאית נתפס על חם | צילום עיריית ראשל"צ

לצערו של הנהג, גם הוא תועד בזמן מעשה על ידי עמית מנור וחיים אסייג, פקחי הסיירת הירוקה בחברה לבטחון, כשהוא מזהם את הסביבה, ונקנס בחומרה. 

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעולות פקחי הסיירת, ואמר: "פקחי החברה לביטחון מבצעים פעילות יזומה ופעילות בהתאם למידע מודיעיני שמתקבל. משמעות כל תפיסה כזו היא סביבה נקייה יותר לכולנו. אנו נמשיך בפעילות הגלויה והסמויה ונחפש את אותם נהגים שמזהמים את הסביבה שלנו".