כתב אישום חמור הוגש נגד תושבת מראשון לציון שכבלה את בנה לכיסא באמצעות שרשראות ונעלה אותו בחדר, כל זה כחלק מטיפול אלטרנטיבי במחלת נפש שבה הוא לוקה. השכנים ששמעו את זעקותיו של הבן הזעיקו את המשטרה, והיא מצאה אותו קשור.

צילום המחשה: shutterstock

לטענת האם, הבן, בשנות ה־20 לחייו, סובל ממחלת נפש, אלא שבמקום להעניק לו טיפול רפואי ונפשי על ידי מומחים בתחום כמקובל, היא החליטה לנקוט בגישות אחרות שלדבריה היו נהוגות בארץ שממנה עלתה, ובכך לרפא אותו מבעיותיו.

על פי כתב האישום, לפני כחצי שנה החליטה האם להתחיל בטיפול 'עממי' כלשונה והחלה למרוח על גופו של הבן חומרים שונים שהיו אמורים לרפא אותו מעין הרע ומבעיות נוספות. האם הסבירה כי הבן סירב לשתף פעולה והיא נאלצה להפעיל עליו כוח כדי שיסכים למרוח את החומר על גופו.

בהמשך רצתה האמא לעבור לשלב הבא בטיפול ולפיכך קבעה תור אצל מטפלת בכישופים המוכרת בקרב בני העדה. בכתב האישום נטען כי באחד הימים יצאו האם ובנה בשעה שש בבוקר לביתה של המטפלת, כשלכל אורך הדרך מבקש בנה לחזור לביתו ולהימנע מהטיפול.

מאחר שהבן סירב לשתף פעולה עם המטפלת, הפעילה האם שוב כוח וקשרה את רגלי הבן באמצעות שרשראות ולאחר מכן כבלה את ידיו באמצעות אזיקים אל הכיסא. לאחר מכן נעלה האם את הבן בחדר והשאירה אותו שם לבדו. צעקות הבן עוררו את חשד השכנים והם הזעיקו את המשטרה.

השוטרים שהגיעו לדירה מצאו את הצעיר כבול. בשבוע שעבר, חצי שנה לאחר המקרה, הוגש כתב אישום נגד האם, בגין תקיפה וכליאת שווא.