הסיפור החל כאשר בחברת החשמל התקבל היתר בנייה למחסן חקלאי בדרום ראשון לציון. ההיתר הוגש על מנת שחברת החשמל תחבר את המבנה למתח חשמל. על פניו נראה היה שמדובר במסמך תקין, כולל חתימות רשמית של ראש העירייה ומהנדס העירייה. 

היתר מזויף לכאורה | צילום דוברות עיריית ראשל"צ

ההיתר העלה את חשדו של נציג חברת החשמל, שהחליט לא לאשר בטרם יעביר את המסמך לעיון הפיקוח על הבנייה במינהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון. מבדיקה שקיים מנהל מחלקת הפיקוח על הבנייה עלה חשד כי ההיתר מזויף ולא ניתן כל אישור לבניית המחסן.

מה העלה את חשדם? עיון בהיתר המזויף מגלה כי לכאורה חתומים עליו מהנדס העיר לשעבר וראש העירייה. אלא שדווקא החתימות שהיו אותנטיות לחלוטין הן אה שהעלו את החשד שמדובר בזיוף לכאורה, שכן חתימת ראש העירייה נעשתה בתאריך מוקדם יותר מחתימת מהנדס העיר, מה שכמובן אמור להיות הפוך.

בעירייה מציינים שמדובר בשטח שנמצא בהליכים משפטיים סביב פינוי גרוטאות מהמתחם. לפני כשלוש שנים ניסה בעל השטח, שאינו תושב העיר, לקבל היתר להקמת מחסן אולם הועדה המקומית לתכנון ובנייה דחתה אותו. במינהל ההנדסה טוענים שהגשת היתר מזויף הוא דבר חריג בתחום. במינהל ההנדסה בעירייה הגישו תלונה במשטרה.

מהנדס העיר, קיריל קוזיול, מזכיר כי עבריינות בניה הינה תופעה חמורה ופלילית, וכי מינהל ההנדסה ומחלקת הפיקוח בפרט לא יירתעו מטיפול נחרץ בתופעות עבריינות הבניה בכל הכלים העומדים לרשותם לרבות פניה למשטרה כפי שקרה במקרה זה.