1500 איש נרשמו בשבועיים האחרונים למה שהסתמן כאטרקציה יוצאת דופן: משחק מחבואים ענק ושובר שיאי גינס בסניף 'איקאה' בראשון לציון. בדיקה של 'מיינט ראשון' העלתה ש'איקאה' מכחישה קיומו של אירוע כזה, ומדובר במתיחה של אדם פרטי. מה שלא מנע מעשרות אנשים להגיע אתמול (ב') ולשחק בין הרהיטים. 

מחבואים באיקאה. הזמנה פיקטיבית | צילום מסך

לפני מספר שבועות פרסם צעיר בשם עופר יולזרי אירוע בפייסבוק אותו הגדיר כמשחק המחבואים הגדול. בתיאור האירוע הסביר כי הכוונה היא לשבור את שיא גינס כמשחק המחבואים הגדול בעולם. האירוע צבר תאוצה, ותוך זמן קצר אישרו את השתתפותם אלפי אנשים. למרבה האכזבה, ב'איקאה' מיהרו לצנן את ההתלהבות והודיעו כי מדובר באירוע פיקטיבי שלא קשור אליהם.

אמש (ב') הגיע התאריך שעל ההזמנה, ולמרות הפרסומים שלא שמדובר באירוע אמיתי, הפכה הבדיחה למציאות. עשרות אנשים הגיעו בשעות הערב ל'איקאה' במטרה להשתתף במשחק המחבואים הענק. "זה היה פשוט מטורף, חוויה שחייבת לחזור על עצמה", מספרת שני אלוביץ, אחת הצעירות שהשתתפה. 

הצעירים החלו להתרוצץ בין החפצים השונים כחלק ממשחק מחבואים המוני, אך לדאבונם המשחק לא התפתח או הגיע לשיאים, מאחר ואנשי הצוות ב'איקאה' קלטו אותו מתרחש, קטעו אותו במהירות וביקשו מהצעירים להתפנות. 

 "הייתה חוויה מהנה" סיכמה אלוביץ' שהגיעה מתל אביב. "אין לי ספק שמתישהו נחזור לכאן ונעשה את זה כמו שצריך עם משחק מחבואים ענקי כי מסתבר שיש לזה ביקוש גדול לחזור ולהשתטות כמו ילדים". עכשיו מקווים המשתתפים, ובראשם יוזם המשחק, ש'איקאה' תאמץ את הרעיון ובפעם הבאה משחק המחבואים יאורגן בחסותה. 

וככה זה נראה בשטח:

וגם ככה: