חופשת הקיץ רק החלה, אבל כבר נשמעים איומים בהשבתת הלימודים בספטמבר. סייעות רבות חתמו בימים האחרונים על עצומה, הקוראת לעירייה לשפר את התנאים שלהן, ולהגיע עימן  הסדר של חוזה קבוע, בו יקבעו שעות העבודה שלהן וימי החופשה. נזכיר, שללא סייעות לא ניתן לפתוח את יום הלימודים בגני הילדים. 

המחשה: שאטרסטוק

אחת הסייעות העירונית מספרת ל'מיינט ראשון' השבוע על הבעיה בתנאי העבודה של סייעות העיר. "אני כבר מעל חמש שנים סייעת בעיר והבטיחו לי מספר הבטחות כשנכנסתי לתפקיד כמו משכורת 12", היא אומרת ומספרת שההבטחות לא מומשו.

בנוסף היא מספרת על העבודה שהיא נאלצת לעשות בחופש הגדול. "השנה חייבו אותי לעבוד בחופש הגדול למרות שהובטח לי שאחרי חמש שנים אני לא אצטרך לעבוד בחופשת הקיץ. יש לי סעיף בחוזה שמשחרר אותי מעבודה בחופשת הקיץ, אבל כעת הם מחייבים אותי לעבוד".

לדברי הסייעות תנאי עבודתן עוברים הרעה, ועל כך הן מוחות. "מרעים לנו את התנאים ומאריכים את שעות העבודה, וזה כבר בלתי מתקבל איך שרומסים אותנו", אומרת הסייעת, ומדגישה:"בגלל זה אנחנו נלחם בשביל עצמנו כי בסופו של דבר אנחנו מטפלות בילדים של תושבי העיר, וזו העבודה הכי קשה, וכדאי שנקבל את התגמול שלנו בהתאם". 

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: 

"שכר העובדים משולם על פי חוקת העבודה לעובדי הרשויות המקומיות כפי שנקבעו על ידי ההסתדרות והשלטון המקומי. בעקבות דוח ממונה לשכר שפורסם לפני למעלה מעשור, 1500 מעובדי העירייה נפגעו מחריגות שכר שניתנו להם שלא כדין. לכן, אין לעירייה כל כוונה להגיע למצב דומה והלכה למעשה לעבור על החוק. הסייעות עובדות 83% משרה, ולכן השכר בהתאם לאחוז המשרה. אם הן מעוניינות להגדיל את המשרה ל-100%, יש לבחון זאת בהתאם לעבודה נוספת. נשמח להיפגש עם הסייעות ולסייע ככל שניתן".