אסף הרופא | צילום: שאול גולן

אחת התופעות המכוערות שהפכו באחרונה ליותר ויותר שכיחות היא תופעת האלימות נגד צוותי רפואה בבתי החולים. בשבוע שעבר הותקפה בדקירות אחות בבית החולים 'שמואל הרופא', וכעת נחשף, אירוע חמור שהתרחש ב'אסף הרופא'. 

בן 60 מראשון לציון עומד בימים אלה מול כתב אישום חמור שהוגש נגדו לאחר שאיים על צוות רפואי בבית חולים 'אסף הרופא' ואף ניסה לתקוף שוטר שניסה להרגיע אותו.

האירוע התרחש לפני שבועות אחדים, אז חשה אמו של הנאשם ברע וביקשה ממנו להביא אותה לבית החולים. הגבר שמתגורר במרכז העיר יחד עם אמו, הזעיק ניידת מד"א והשניים נסעו למרכז הרפואי לקבלת טיפול.

לפי כתב האישום, כבר בזמן שהמתינו במיון הפכה התנהגות הגבר לאגרסיבית והוא החל לצעוק על הרופאים והאחיות שיתייחסו לאמו ודרש מהם לעשות זאת בהקדם אחרת הוא יפגע בהם.

אחיות שנכחו במקום סיפרו כי הן חששו להתקרב לאמו של הגבר מחשש שהוא יכה אותן, ועל כן הוזמן למקום מאבטח מטעם בית החולים וביקש ממנו לעזוב את המיון על מנת שאמו תוכל לקבל טיפול.

הגבר הזועם אמר למאבטח כי הדרישה אינה מקובלת עליו וכי הוא אינו מתכוון לעזוב. דקות ספורות לאחר מכן הגיע למקום גם אחראי המשמרת של צוות האבטחה שחזר שוב על הדרישה אך הגבר סירב בשנית לעזוב. בשלב זה עזב אחראי המשמרת את המקום וחזר כעבור זמן קצר כשהוא מלווה בשוטר. על פי כתב האישום, השוטר דרש מהגבר לעזוב אך הגבר בתגובה ניסה לנגוח בפניו ואלמלא התערבות צוות האבטחה הוא היה פוגע בשוטר.

תוך זמן קצר מאבטחים השתלטו על הגבר והובילו אותו בכוח לחדר השיטור בבית החולים, שם הוא נאזק אך המשיך לקלל ואיים שיפגע בכל המעורבים במעצרו.

בימים האחרונים הוגש כתב אישום נגד הגבר בגין איומים על שוטר, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ותקיפה.