15 חודשי מאסר בפועל, פיצוי כספי והרחקה לשלוש שנים ממגרשי ספורט. זה העונש שנגזר הבוקר (ד') על אור שמש, תושב ראשון לציון, אוהד הפועל תל אביב שהורשע בפציעת מאבטחת בהשלכת בקבוק זכוכית על ראשה.

אוהדי הפועל תל אביב. המחשה | צילום אוהד צויגנברג

האירוע התרחש ב-21.10.17, כאשר התקיים משחק כדורסל בין קבוצת הפועל תל אביב הפועל תל אביב להפועל ירושלים בהיכל שלמה בתל אביב. במהלך הפסקת המחצית במשחק התפתחה קטטה בין אוהדי קבוצת הפועל תל אביב למאבטחי המשחק מטעם חברת אבטחה.

לפי גזר הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בסיום המשחק יצאו המאבטחים דרך השער לכיוון החנייה האחורית של ההיכל, והמתינו לרכב הציוד שלהם. הנאשם הבחין בהם והתקדם לעברם בכוונה לבוא עמם חשבון. הנאשם פנה אל המאבטחים, והחלו חילופי דברים ביניהם.

בתגובה ביקש מנהל החברה להרגיע את הרוחות, וביקש מהנאשם לעזוב את המקום, אולם הנאשם המשיך לקלל את המאבטחים כשהוא מסמן תנועה מגונה באצבעו. בהמשך הורה מנהל חברת האבטחה למאבטחים להתרחק מהמקום, ובאותה עת הרים הנאשם בקבוק זכוכית מהרצפה והשליך אותו לעבר המאבטחים.

הבקבוק פגע בראשה של אחת המאבטחות, וכתוצאה מכך נגרמה לה פגיעת ראש, ושסע בעצם הלחי שבגינו נזקקה לתפרים, שבר בעצם הלסת, שבר בסינוס ובארובת העין. היא נזקקה לאשפוז וטיפול רפואי ממושך. 

בגין פרשה זו יוחסה לנאשם בכתב האישום המקורי עבירה של חבלה בנסיבות מחמירות, אולם במסגרת הליך גישור תוקן כתב האישום לפציעה בנסיבות מחמירות. הוא הודה בכתב האישם המתוקן. 

הבוקר (ד') כאמור נגזר דינו, והשופט, צבי גורפינקל, ציין שרבות דובר על הצורך להעניש ביד קשה את המתפרעים במגרשי הספורט ההופכים את ההנאה שבצפיית משחק ספורטיבי לסיוט מתמשך. "הדרך היחידה שבה ניתן להילחם באלימות המתבצעת במגרשי הספורט הינה דרך ענישה מכבידה", קבע השופט.

בשל נסיבות אישיות מקלות, נקבע עונשו של הנאשם על 15 חודשי מאסר בפועל, פיצוי כספי של 20 אלף שקלים והרחקה לשלוש שנים ממגרשי ספורט.