1300 מצלמות אבטחה פרושות בכל רחבי ראשון לציון, מה שהופך אותה לעיר המרושתת ביותר בישראל. השבוע החליטה העירייה לאפשר לציבור צפייה און ליין במצלמות המשדרות מ-13 נקודות שונות בעיר. מדובר במיזם ייחודי וראשון בישראל.

שדרות הציונות-המכבים בראשל"צ | צילום מתוך האפליקציה העירונית בסמארטפון

עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה לבטחון, פותחת השבוע את אפשרות הצפייה לכלל הציבור ב-13 מצלמות עירוניות הפזורות ברחבי העיר. תכלית המיזם לאפשר לתושבים להסתייע במצלמות על מנת לנהל ולתכנן את יומם באופן מיטבי.

כך למשל, צפייה בצמתים וצירי התנועה הראשיים כמו צומת משה דיין-לישנסקי, צומת משה דיין וכביש 20, צומת מכבים-שדרות הציונות, צומת הרצל- ז'בוטינסקי ושדרות משה דיין, תאפשר לנו לדעת היכן יש עומסי תנועה והיכן הכביש פנוי.

מצלמות שהוצבו בחוף הים, בטיילת ובחניון הים יאפשרו לחושקים בטיול בטיילת או למתרחצים, לבדוק את תנאי הגלים ומה מצב החנייה. רוצים לטייל בפארקים הגדולים בעיר ולהימנע מדוחק ועומס, מצלמות שצופות על גן בעברית, גן המושבה ופארק שקמה, יסייעו בבחירת המקום האידיאלי לבילוי. גם החניונים המבוקשים- חניון קניון הזהב וחניון רכבת משה דיין מרושתים בצלמות ויאפשרו לתכנן היטב את ההגעה למקום.

צפייה במצלמות באמצעות האפליקציה העירונית | צילום מסך

באתר המצלמות העירוני, שאליו ניתן להגיע דרך אתר החברה לבטחון או באמצעות הורדת האפליקציה העירונית, מופיעה מפה של העיר ועליה סימונים היכן ממקומות המצלמות. קליק אחד ואתם צופים בזמן אמת במתרחש.

דואגים לפרטיותכם? לדברי העירייה, הצפייה במצלמות נעשית תוך הקפדה מדוקדקת על נהלים נוקשים לשמירת והגנת פרטיות תושבי העיר. יתרה מכך, גם שלטי פרסום המופיעים באתרים המצולמים- מוסתרים.

הליך בחירת מיקומי המצלמות נעשה בשיתוף תושבי העיר, בין היתר פרסמה העירייה בדף הפייסבוק העירוני קריאה לתושבי העיר לקחת חלק בבחירת המוקדים הרצויים להצבת המצלמות. בחברה לבטחון מוסיפים כי בהמשך יפתחו מצלמות נוספות לצפייה.

כנסו לאתר המצלמות העירוני והתרשמו בעצמכם.