ביום שישי האחרון נערך מצעד הגאווה בראשון לציון. למקום הגיעו מאות צועדים ועשרות שוטרים שדאגו לשמור על הסדר ולמנוע מקרי אלימות.

המצעד בראשון לציון לווה בחששות כבדים מפני גורמים אלימים שינסו להתערב בו ולהפסיקו, וזאת בעקבות מספר מודעות שהופצו קודם לכן בעיר, הראשונה תחת הכותרת 'ראשונים לתועבה' ובה נקרא הציבור להלחם נגד המצעד בכל דרך אפשרית. השנייה הייתה הודעה פיקטיבית שהופצה ברשתות החברתיות, ועליה הייתה חתומה לכאורה רופאה. במודעה זו הוזהר הציבור ממחלות שונות פיזיות ונפשיות, חלקן מדבקות, שהצועדים לכאורה לוקים, בהם. 

מצעד הגאווה ראשון לציון 2018 | צילום חורחה נובומינסקי

בעקבות מה שהוגדר בציבור הלהט"בי כהסתה ברורה עדכנו גורמים רבים כי בכוונתם להגיש תלונה נגד מפיצי המודעות, ולדאוג שיאותרו ויבואו על עונשם. מידע שהגיע לידי 'מיינט ראשון' מלמד שאף תלונה לא הוגשה, ומאחר שלא הוגשו תלונות, המשטרה לא פתחה ולא מתכוונת לפתוח בחקירה. 

מודעה נגד מצעד הגאווה שנתלתה בעיר | צילום פרטי

גורם משטרתי מספר ל'מיינט ראשון' שלמרבה הפליאה אף תלונה על הסתה לא הוגשה. "היה הרבה רעש ושמענו את האמירות של כל מיני אנשים. עקבנו אחר הנושא ובסופו של דבר לא היו תלונות בכלל", אומר הגורם, ומודה שגם במשטרה הופתעו, אך בהיעדר תלונות הנושא לא ייחקר.

"מבחינתנו העניין הסתיים, אין לנו כוונה לחקור זאת ללא תלונות, מאחר והדבר החשוב ביותר מבחינתו היה שהמצעד יעבור בשקט וללא אירועים חריגים", מסכם הגורם.