לתשומת לב הסטודנטים, החל מהשנה הבאה תעמוד מלגת פר"ח על עשרת אלפים שקלים בשנה במקום 6200 שקלים, כפי שהיה עד כה. ההגדלה המשמעותית בגובה המלגה נובעת מהצטרפות עיריית ראשון לציון לקול קורא של מפעל הפיס. כעת המלגה מורכבת מתמיכה של עיריית ראשון לציון, מכון דוידסון ומפעל הפיס.

צילום: shutterstock

אגף הפרט בעיריית ראשון לציון מקדם את פרויקט פר"ח שנים רבות. במסגרת התכנית חונכים סטודנטים תושבי העיר תלמידים בעלי קשיים בלימודים או קשיים אישיים, משפחתיים או חברתיים, בבתי ספר יסודיים.

מדי שנה פועלים בעיר כמאתיים חונכים לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. הסטודנטים מתנדבים גם בבתי ספר יסודיים, חטיבת ביניים, מועדוניות חינוך ורווחה, משפחתון חירום ובמתנ"ס רמת אליהו. 

בשנת הלימודים הנוכחית החלה לפעול עמותת 'יד לילד המיוחד' בארבעה בתי ספר יסודיים בעיר אשר בהם כיתות לילדים תקשורתיים. בכל בית ספר נבחרו חמישה ילדים שזקוקים לחונך בשעות אחר הצהריים על פי החלטת הצוות החינוכי. כמו כן, השנה תצטרך גם עמותת על"ה ועשרה חונכים יועדו לילדים בעלי לקוית ראייה.

מנהלת אגף הפרט במינהל החינוך, חמדה שרייבהנד: "הסטודנטים בראשון לציון מגלים מעורבות חברתית יוצאת דופן. התחושה היא שהגמול האמיתי עבורם הוא הכרת התודה מצד הילדים להם סייעו, ליוו ועזרו". 

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי בתוך שבע שנים נרשמה עלייה של 24.9% במספר מקבלי תואר ראשון מראשון לציון, מה שמציב את העיר במקום הראשון, מבין שמונה הערים הגדולות בישראל, בשיעור מקבלי תואר ראשון בקרב גילאי 20-44. מעל ל-2000 סטודנטים מראשון לציון מסיימים מדי שנה את לימודי התואר הראשון.