האם סוף סוף תחול התקדמות בשיפוץ המתבקש בחזיתות קניון 'מגדלי העיר' שבשיכון המזרח? שופטת בית המשפט השלום ביקרה השבוע את התנהלות בעלי העסקים בקניון, וציינה שמאחר והעירייה מוכנה לבצע את השיפוץ, על בעלי העסקים להיענות לו.

זה המקום להזכיר שאין מדובר כאן רק בעניין אסתטי אלא גם בעניין בטיחותי. כפי שנחשף בעבר לפחות חלק ממבנה הקניון בנוי בשיטת פלקל. 

קניון מגדלי העיר | צילום: אבי מועלם

לדברי עיריית ראשון לציון, במשך שנים היא מבקשת לשפץ את חזיתות קניון "מגדלי העיר" ופעם אחר פעם נתקלה בהתנגדויות בעלי הנכסים. השבוע נרשמה התקדמות לאור תביעה שהגישה נגד 37 בעלי נכסים בקניון.

שופטת בית המשפט השלום, כרמית בן אליעזר, שמעה את שני הצדדים וביקרה את התנהלות בעלי הנכסים: "בהינתן שהעירייה מוכנה ליטול על עצמה לבצע את שיפוץ החזיתות תוך נטרול סכנה זו (פלקל), מצאתי כי טוב יעשו המשיבים אם יסכימו לבקשה זו, וניתן יהיה להוציא את השיפוץ סוף סוף אל הפועל".

לטענת העירייה, בעלי הנכסים ניסו בדרך נוספת לעכב החלטה שתקדם את תהליך השיפוץ בכך שקשרו את שיפוץ החזיתות עם הסדרת נושא הפלקל. העירייה דרשה כי בית המשפט יחייב את בעלי הנכסים לבצע בדיקות לתקרת הפלקל, אולם לדבריהם בעלי הנכסים התנגדו לכל דרישה של העירייה, ולכל הצעת ייעול שהציע בית המשפט על מנת לזרז את השיפוץ והבדיקות.

אחד הפתרונות שנבחנו הוא שבית המשפט ימנה מהנדס מומחה שיערוך את הבקשות הנדרשות. בעירייה ציינו השבוע כי לאורך השנים, גרמו בעלי הנכסים נזק לעצמם וגרמו לעזיבת עסקים משמעותיים כגון בנק הפועלים.

לבסוף החליטה השופטת להיעתר לדרישות העירייה להמשיך את ניהול ההליך בשני הנושאים – הן הפלקל והן השיפוץ, תוך שנקבע דיון נוסף תוך זמן קצר לבקשת העירייה על מנת לאפשר לבעלי נכסים אחרים להצטרף להליך ולקבל פסק דין שלם.