מקרה של הפעלת כוח על ידי גננת בגן ילדים עירוני נבדק בימים אלה על ידי המשטרה המקומית. זאת לאחר שסייעת שעובדת עם הגננת הגישה נגדה תלונה. במשטרה אישרו את הפרטים, ובעירייה נמסר שאינם מקלים ראש בכל דיווח הנוגע לפגיעה בילדים. 

צילום: shutterstock

לאחרונה נחשפים מקרים רבים של אלימות כלפי ילדים בגני ילדים ומעונות. בעיריית ראשון לציון אף הודיעו שהחל משנת הלימודים הבאה יוצבו מצלמות בגני הילדים העירוניים וזאת כדי להגביר פיקוח ולמנוע מקרים כאלה בעיר. מידע שהגיע לידי 'מיינט ראשון' מלמד על מקרה נוסף הנחקר בימים אלה ע"י המשטרה, ודווח להם ע"י סייעת עירונית. 

לדברי גורם עירוני מדובר בסייעת חדשה שטוענת כי ראתה את הגננת עמה היא עובדת מפעילה כוח נגד הילדים. לדברי מקורות בגן, בין השתיים נוצר עימות, שאחריו דיווחה הסייעת להורים על מה שהגדירה כהתנהגות פסולה כלפי ילדיהם. יש לציין שהגננת שכלפיה הופנתה התלונה היא גננת וותיקה ומוערכת, והיא מכחישה את הטענות. 

במשטרה אישרו את הפרטים ואמרו כי התלונה אכן נבדקת על ידם והגננת זומנה לחקירה. 

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: 

"לפני כשלושה שבועות פנתה אלינו סייעת בצהרון עם טענות קשות בדבר התנהלות מפעילת הצהרון הוותיקה. מיד נערך בירור מול הגננת, הסייעת הנוספת ואף גננת הבוקר שעמה מתקיימת חפיפה בצהריים. צוות הגן העיד כי מדובר בגננת נעימה ועדינה עם הילדים. ובכל זאת, מכיוון שטובת הילדים עומדת לנגד עינינו ואנו לא מקלים ראש בדיווח הנוגע לפגיעה בילדים, מנהלת יחידת הצהרונים הפצירה בסייעת להגיש תלונה במשטרה.

במקביל, התקבלה החלטה לצרף שתי סייעות נוספות לצוות הקיים כדי ששגרת יומם של הילדים לא תפגע. לצערנו חוסר תקשורת מוחלט בין מפעילת הצהרון לסייעת הוביל להחלטה להפריד ביניהן עד לסיום הבירור במשטרה. כך מפעילת הצהרון תעבוד בבוקר ואילו הסייעת תחל את עבודתה בצהריים".