בימים האחרונים נערכו ברחבי ראשון לציון מסיבות סיום לתלמידי בתי הספר. ביניהם היו גם חגיגות סיום כיתות ו', שבוגריהם קיבלו כמתנת סיום מהעירייה ספר קידוש וברכות. מתנה שחלק מההורים מוחים נגדה, וטוענים שהעירייה חוטאת ב'הדתה'. קבוצת הורים התארגנה לאיסוף הספרים והחזרתם לעירייה. 

ספר הקידוש שקיבלו התלמידים | צילום פרטי

"כשחזרנו הביתה, מצאנו בשקית שבה היה ספר המחזור של השכבה, גם את 'ספר הברכה והקידוש לשבתות ולחגים', ובפנים ברכה של ראש עיריית ראשל"צ לבוגרים ולבוגרות", מספר אב לתלמיד בוגר כיתה ו'. לדבריו, "בברכה יש ציטוט מפרקי אבות, והבוגרים למדים מהם שלושת הדברים עליהם העולם עומדאחר כך הוא ממליץ לבוגרים לקרוא בספר ולהעמיק בכל הקשור למסורת ולחגי ישראל".

האב הכועס מוסיף ואומר: "שש שנים של בית ספר יסודי ממלכתי. שש שנים. חצי מתקופת חייהם של בוגרי בית הספרהרבה דברים הם למדו שם: גיאוגרפיה, ספרות, לשון, חשבון, גיאומטריה וגם תנ"ךאה, כן, וגם יהדות. הרי יש להם הדתה בספרים, ובאמצעות עמותות, ובמקצוע שלם בשם 'תרבות יהודית ישראלית'. אבל שש שנים. בית ספר ממלכתי. וזה הספר שבחרו עיריית ראשון לציון והעומד בראשה לחלק לתלמידים. ואלה המסרים שכתבו בברכה". 

בעקבות חלוקת הספר החלה מחאת הורים. קבוצת הורים כבר התארגנה והחלה באיתור ואיסוף ספר הברכות המדובר מהבוגרים. לדבריהם, בכוונתם לשלוח את הספרים חזרה לעירייה כאות מחאה על מה שהם מכנים 'ניסיון לכפות אלמנטים דתיים על ילדיהם' וכנגד ההדתה.

תגובת עיריית ראשון לציון תתפרסם כשתתקבל.